Dijital müziğe zam kapıda!..

Son yıllarda özellikle dijital müzik çalarlar ve 3G telefonlarla yaygınlaşmaya başlayan şarıkların elektronik ortamdan satışı, müzik endüstrisinin iştahını kabarttı. Financial Times gazetesinin haberine göre müzik endüstirisi bu pazardan daha fazla pay alabilmek için dijital olarak indirilebilen müzik parçalarının toptan satış fiyatlarını artırmaya yönelik olarak toptancılarla görüşmeler yapıyorlar. Müzik endüstrisinin bu tutumu en populer çevirimçi müzik satış şirketi iTunes’un patronu Apple Computer İcra Kurulu Başkanı Steve Jobs’u çıldırttı. Jobs pastadan daha fazla pay almak isteyen müzik üreticilerinin bu tutumuna anlam veremediğini belirtiyor.

Müzik Endüstrisinin devleri Universal Music ve Sony BMG fiyat artışı ile igili temkinli davranırken üreticilerden bir tanesi pazarın daha olgunlaşmadığının altını çizerek tüketicilerin böyle bir fiyat artışına hazır olmadığını savunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.