Dışbank BT altyapısını Spectrum’la yönetecek

Dışbank, 4 bin kullanıcıyı destekleyen, 180’den fazla banka şubesini ağ operasyonları merkezine bağlayan, kapsamlı, çok sayıda bayi ve teknoloji içeren BT altyapısının kullanılabilirliği ve performansını garanti etmek için CA Spectrum yazılımını kullanmaya başladığını açıkladı.Dışbank Teknik Müdürü Ercan Tavşanoğlu, CA Spectrum çözümünün sağladığı pro-aktif uyarı bildirimleri, otomatik hata izolasyonu ve ana neden analizi sayesinde; BT altyapı işleyişiyle ilgili kullanılabilirlik, güvenilirlik ve maliyet unsurlarını önemli ölçüde geliştirdiklerini belirterek, Spectrum yazılımıyla ilgili şunları söyledi:

“CA’nın Spectrum yazılımı, bütün BT altyapımızı tek bir merkezi pencereden görmemizi sağlayarak, ağ performansımızı yönetirken tahminlere yer bırakmıyor. Tepkisel yaklaşımdan pro-aktif yaklaşıma geçtik. Müşterilerimiz fark etmeden sorunlardan haberdar oluyor, sorun çıkaran cihazları hızla tespit ediyor ve önceki durumlara kıyasla çok daha az zaman harcayarak düzeltici eylemlerde bulunabiliyoruz. Dışbank, şubeler arası iletişim için voice-over-IP (İnternet üzerinden ses iletimi) ve video hizmetlerini yaygınlaştırmayı planlıyor. CA’nın Spectrum yazılımının gelecekteki ihtiyaçlarımızı ölçeklendirebileceğine inancımızın tam olduğunu da özellikle vurgulamak isteriz.”

Hızlı, güvenilir bir ağ performansı, Dışbank’ın merkezi bilgi işlem merkezinin yönetiminde olduğu kadar; Türkiye genelinde birbirinden uzak şubelerdeki yüzlerce LAN’ın yönetiminde de büyük öneme sahip. Şubelerin LAN ve ATM’leri, günde 24 saat Spectrum yazılımıyla izlenen Frame Relay kablolarıyla birbirine bağlı. CA’nın Spectrum yazılımı, kullanılabilirlik, kapasite ve performans eşiklerini izleyerek, WAN kaynaklarının verimli kullanımını sağlamasına ek olarak; dial-on-demand (istek üzerine bağlantı) yedekleme hatlarını da izliyor. Spectrum, konfigürasyon politikalarının uygulanması ve değişim yönetimi denetleme süreçleri de otomatikleştiriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.