DLive, Online Yayıncılıkta Türkiye Pazarına İddialı Girdi

Canlı yayın ve video platformu DLive Türk yayıncılardan büyük ilgi görüyor. Platformun online yayıncılarını ödüllendirme sürecini demokratik hale getirmesi ve yeni içerik yayıncılarının popülerleşmesine fırsat vermesi Türkiye’de de çok tercih edilmesini sağladı. Türk kullanıcılar, DLive’da en hızlı büyüyen topluluk oldu.
Çevrimiçi olarak ve Google Play’de Android uygulaması aracılığıyla kullanılabilen DLive’da kullanıcılar son derece aktif bir rol üstleniyor. Android uygulamasından yayıncıları izleyebiliyor, bağış yapabiliyor ve yayıncılarla mesajlaşabiliyorlar. Canlı yayınlar ise PC’den yapılabiliyor.
DLive Türkiye pazarına iddialı bir giriş yaptı
Sunduğu cazip ödül ve hediye puanlarla online video yayıncıları ve kullanıcıları teşvik eden DLive Türkiye pazarına da iddialı bir giriş yaptı. Aylık aktif kullanıcı sayısı 500 bin olan platform, ilk altı ay içerisinde, bonuslar ve bağışlar aracılığıyla ödüller dağıttı. Platformda sadece yayıncılar değil, izleyiciler de ödüllendiriliyor. En sevdikleri içerik için bonus veren, yorum yapan ve yeni kullanıcıları platforma davet edip topluluğun büyümesini sağlayan izleyiciler ödüllendiriliyor.
DLive Topluluk Başkanı Metin Redjepi, platformun avantajlarını şöyle anlatıyor: “İnternette canlı yayın yapanlara daha iyi bir yayın deneyimi sağlayabilmek için bir yerel servis sağlayıcısı ile anlaşarak normalde 10 saniye süren canlı yayın aktarım süresini kısaltıp hizmetlerimizi optimize ettik. Bu sayede yayın sırasında fanlarla daha kolay sohbet edilebiliyor ve yayıncılık kaynaklı teknik zorluklar oyun performansını düşürmüyor. Türk kullanıcılar için siteyi Türkçe olarak lanse ettik. Hatta siteye eklenen ilk dil opsiyonu Türkçe oldu.
Türk pazarı bizim için çok önemli, bu sebeple buradaki iş geliştirme kadromuzu yeni işe alımlarla sürekli genişletiyoruz. Kullanıcıları teşvik etmek ve platforma daha fazla içerik getirmek amacıyla aralarında toplamda 2 milyonu aşkın takipçileri olan “hazretiyasuo” olarak bilinen Mustafa Yavuz ve Mustafa Ak’ın da bulunduğu popüler yayıncılarla anlaşıyoruz. DLive, bu sayede çok sayıda Türk yayıncı ve içeriğe kavuşuyor.”
DLive hakkında daha fazla bilgi için:
Dlive.tv

Etiketler: Dlive » Metin Redjepi

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu