Doruk’taki “bulut” iş dünyasını kuşatıyor

DorukNet, yaklaşık sekiz ay süren çalışma ve toplam 1,5 milyon dolarlık yatırımla faaliyete geçirdiği DorukCloud hizmetini ve bulut bilişim ile ilgili merak edilen tüm konuların irdelendiği özel bilgilendirme toplantılarının dördüncüsünü İstanbul,İzmir, Antalya’nın ardındangelen talep üzerine yeniden İstanbul’da düzenledi. Toplantıda bulut bilişimin avantajları örneklerle katılımcılarla paylaşıldı. DorukCloud hizmetinin ayrıcalıklarından faydalanmak, detaylı bilgi almak isteyen şirketler için düzenlenen toplantı büyük ilgi gördü.

Uluslararası standartlarda sunduğumuz hizmetin karşılığını alıyoruz

DorukNet’in yeni hizmet alanı olan DorukCloud ile ilgili bilgi paylaşımında bulunan DorukNet Genel Müdürü Gökhan Erkman, DorukNet’in amiral gemisinin veri merkezi hizmetleri
olduğunun altını çizerek önümüzdeki beş yıl içinde de bu alandaki güçlerini artırarak devam edeceklerini belirtti. Erkman, Microsoft ile işbirliklerinin de önemine değinerek uluslararası standartlarda sundukları hizmetin karşılığını müşteri memnuniyeti ile aldıklarını ifade ederek DorukCloud hizmetini sunmaya başladıkları günün hemen sonrasında gelen taleplerin ve ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Toplantı kapsamında konuşma yapan DorukNet Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şenol Doyranlı, DorukNet’in 18 yıl boyunca veri merkezi hizmetlerine odaklandığını, kurumsal yapılara özel olarak sundukları hizmet ve teknik destek altyapılarının bulut bilişim yatırımı yapacak şirketler için önemli bir güvence oluşturduğunu belirtti.

Bulut bilişimin en önemli faydalarından biri firmaların bilişim teknolojileri alanındaki yatırımlarını ciddi oranda düşürmesi. Firmalar bulut bilişim sayesinde bilişim teknolojilerindeki kaynaklarını kullandıkları kadar ödeyecekler. Bulut bilişim ile saniyeler içinde kaynak artırımı yapabilecekler. Firmalar artık sunucu, işletim sistemi ve yazılımları satın almayıp, bu kaynakların ihtiyaç duydukları kadarını üstelik istedikleri süre boyunca “hizmet” olarak kullanabilecekler. Firmalar uygulamalarını her zaman en güncel BT kaynağı (sunucu, yazılım vb) üzerinde ve çok yüksek servis sürekliliği ile hiçbir yatırıma ihtiyaç duymadan çalıştırabilecekler.

DorukCloud, daha iyi bir yol

Bulut bilişim servisi, sunulacak olan servislerin hangi lokasyon ya da sunucu üzerinde bulunduğu fark etmeksizin, sanallaştırma teknolojisi ile geniş bir hizmet alanına yayılması anlamına gelmektedir. Bulut bilişim sisteminin, bilişim sektörüne kattığı değerler arasında esneklik, verimlilik, yüksek erişilebilirlik ve tüm bu avantajların yanında karlılık vardır. Bu yüzden bulut bilişim hizmetine kelime anlamı olarak yüksek erişilebilirlik , esneklik, verimlilik, ve kârlılık diyebiliriz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu