Ana sayfa BT Gündem Dubai metrosuna WiMAX ağı

Dubai metrosuna WiMAX ağı

96
0

Motorola, Inc. Dubai metrosuna kurulacak WiMAX ağı için Birleşik Arap Emirlikleri Telekom tedarikçisi DU ile çözüm ortaklığına gidildiğini duyurdu. Motorola’nın WiMAX ekipmanı; Dubai Metrosu ulaşım sistemi, tren araçları ve Metro istasyonlarında Wi-Fi trafiği için mobil bağlantı ve etkin taşıma sunacak.

WiMAX ağının uygulanmasıyla DU müşterilerine, metroda seyahat ederken PDA veya dizüstü bilgisayarlarında Wi-Fi servisleri yoluyla 90 km/saat hıza kadar kablosuz internet erişimi sunacak. DU Ağ Geliştirme Başkan Yardımcısı Hatem Bamatraf “Dubai Metrosu’nda kent çapında internet erişiminin sağlanması, müşterilerimizin nerede seyahat ederlerse etsinler istediklerinde istisnai bağlantının rahatlığından faydalanmasını sağlamak için devam eden çalışmaların bir parçasıdır. Dubai Metrosunu kullanan binlerce kişinin faydalandığı birinci sınıf bir WİMAX ağı sunmaya yönelik bu girişimde endüstri lideri Motorola ile ortaklık kurmanın memnuniyetini yaşıyoruz” dedi.

Proje bitirildiğinde Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçek anlamda kullanılan ilk mobil WİMAX ağı olacak. Motorola Ev ve Ağlar Orta Doğu, Afrika ve Pakistan Başkan Yardımcısı Ali Amer “Bu proje, Motorola’nın büyük teknolojik gelişmeleri üstlenme ve lider kuruluşlarla işbirliği yapma konusunda uzun süredir var olan gücünü yeniden doğrulamaktadır. WiMAX teknolojimiz ile DU müşterilerine yüksek hızda kablosuz hizmet ve hareket halindeki gerçek zamanlı bilgi alışverişinin tüm faydalarını sunacaktır” dedi.

Dubai Metrosu WiMAX uygulaması, Motorola’nın dünya çapında lider telekom operatörlerine en ileri WİMAX teknolojileri, çözümleri ve hizmetleri sunma stratejisinin bir parçası olarak yer alıyor. Projenin içeriği, WiMAX ağının tasarımı, kurulumu ve optimizasyonundan oluşuyor. Motorola WiMAX ekipmanı, Dubai Metro sistemi üzerinde yer alan mobil müşteriler için veri hizmetlerinden en üst performansın elde edilmesini sağlayacak.