Ana sayfa BT Gündem Dünyanın alışverişini Türk yazılımı yönetecek

Dünyanın alışverişini Türk yazılımı yönetecek

113
0

Inveon, gayrimenkul ve yatırım yönetimi alanında uzmanlaşmış dünyanın en önemli firmaları arasında yer alan Jones Lang LaSalle için alışveriş merkezlerine yönelik özel bir CRM programı oluşturdu. Programın öncelikle Türkiye’de, ardından da AB ülkeleri ve ABD başta olmak üzere Jones Lang LaSalle’ın faaliyet gösterdiği 60’tan fazla ülkede kullanıma sunulması hedefleniyor. Inveon, perakende sektörüne danışmanlık ve proje geliştirme hizmetleri sunan Alkaş Danışmanlık ile gerçekleştirdiği stratejik iş ortaklığı aracılığıyla, oluşturduğu yazılım projelerine değer katıyor. Jones Lang LaSalle için alışveriş merkezlerine yönelik olarak hayata geçirilen özel CRM programı da, Alkaş Danışmanlığın AVM’lere yönelik uzun yıllara dayanan tecrübeleri doğrultusunda şekillendirilmiş bulunuyor. Yazılımın özgün yaklaşımı, büyümeye açık ve esnek yapısı, ihtiyaçları doğru adresleyerek özelleştirilmiş çözümler üretmesi sayesinde perakende sektörüne yönelik önemli bir değer yaratacağı belirtiliyor. AVM yönetimleri ve AVM bünyesinde faaliyet gösteren markalar ile müşterilerinin beklentilerini yakından tanıyan, Türkiye’de bu alanda en deneyimli isim olan Alkaş Danışmanlık, Inveon tarafından geliştirilen CRM yazılımına sahip olduğu know-how ile katkıda bulunuyor.

Inveon’un Jones Lang LaSalle için geliştirdiği CRM yazılımının başlıca özellikleri şu şekilde sıralanıyor:
Jones Lang LaSalle, bu yazılım sayesinde tüm müşteri ilişkileri ve alışveriş merkezi kiralama süreçlerini tek bir sistem üzerinden yürütecek.
Sistem kullanıcıları anasayfada, alışveriş merkezlerinin performanslarının ve kiralama performanslarının detaylı analizlerini görebiliyorlar.
Sistem, kayıtlı kişilerin sadece Jones Lang LaSalle veritabanında bulunan bilgilerini değil, internetteki verileri de toplayıp gösterebilen özel bir arama motoruna sahip. Inveon tarafından geliştirilen yazılım, sistemde tanımlı kişilerin Jones Lang LaSalle veritabanında bulunan bilgilerine ek olarak internet üzerinde tarama yapıyor ve yeni bilgiler derliyor. Türkiye’de bir ilk olan bu özellik sayesinde Facebook ve Linkedin gibi sosyal network sitelerinin yanı sıra otomatik Google aramasıyla bilgiler derlenerek, sistemdeki kişi profillerinin daha zenginleştirilmesi ve sürekli olarak güncellenmesini sağlanıyor.
Yazılım sayesinde AVM sistemleri gerçek zamanlı haritalar ve krokiler üzerinden yönetilebiliyor. Bu sayede kiralama süreçlerinde çok büyük bir verimlilik artışı mümkün oluyor.
Oluşturulan yazılım, geçmiş hareketleri ve daha önce iletişime geçilmiş müşterileri analiz ederek, onlara en uygun fırsatları sunan akıllı bir eşleştirme algoritmasına da sahip bulunuyor. Böylece AVM’lerdeki doluluk oranı maksimum seviyede korunabiliyor.