Dünyanın en iyi 10 kablosuz hizmeti

Analister dünyanın en iyi 10 kablosuz servisini belirledi. Sprint PCS ve 3 UK’in ses hizmetleri listenin başında yer alırken NTT DoCoMo’nun FOMA ve Vodafone’un Vodafone live servisleri listede 5 ve altıncı sırada yer aldı. Ses hizmetlerinin mobil operatör gelirlerinde ileriki dönemde de ses hizmetlerini öncelikli olacağı ancak 3G hizmetlerinin gelismesiyle bu hizmetlerinde gelir seviyesinde önemli etkileri olacağı tahmin ediliyor.

Operatörlerin servis hizmetlerini dikkatli şekilde oluşturmaları ileriki dönemdeki gelirlerini garanti altına almalarına da yardımcı olacak. Operatörler yeni servislerini devreye alırken veri servislerinde megabyte başına maliyetlerini de sıkı kontrol altında tutmak zorundalar.
Ses servisleri, kücük ekran veri hizmetleri ve geniş ölçekli intranet, internet sevislerinin karma ve dengeli bir şekilde sunulması operatörlerin karlarını yukarılara taşıyacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.