Dünyanın en iyileri Intel Kanal Konferansı’nda buluştu

Bayi ve sistem kurucularına, silikon teknolojisindeki yenilikleri ve yeni Intel ürünleri ile ilgili bilgileri, Intel ürünleri ile pazarda nasıl fark yaratabilecekleri, pazarın nasıl şekillenebileceği ile ilgili konularda yardım ve destek sağlamak amacıyla düzenlenen Intel Kanal Konferansları’nın güz dönemi İstanbul ayağı büyük bir katılımla gerçekleşti. Kingston, Logitech, Nvidia, Airtise, Linksys, Philips, Doğan Telekom ve OKI sponsorluğunda düzenlenen konferansın bu dönemki ana teması “Dünyanın en iyileri ile tanışın” oldu. Teknolojik yeniliklerin yerli üreticiye tanıtılması bakımından önemli bir etkinlik olan Intel Kanal Konferansı’nın İstanbul oturumunda, Intel’in geçtiğimiz günlerde piyasaya sürdüğü dört çekirdekli işlemcileri de tanıtıldı. Katılımcılar ilk 4 çekirdekli Intel işlemcili bilgisayarları deneme imkanı buldular. Büyük beğeni toplayan işlemciler yalnızca bir teknoloji harikası olarak kalmıyor, katılımcıların işlerini büyütmeleri için de yeni fırsatlar yaratıyor. Katılımcılar ayrıca, ilk kez yapılan “Intel Özel Teknik Eğitimleri”ne katılarak işlemci teknolojilerini yakından öğrenme fırsatı buldular.

Bu yılın ana konusunu oluşturan Intel dört çekirdekli işlemci teknolojisi ile ilgili bilgi veren Intel Türkiye Genel Müdürü Ege Ertem, “Intel, Inovasyon alanında yaptığı yatırımların başarılı sonuçlarını alıyor. Bu başarılar yalnızca Intel’in vizyonunu artırmakla kalmayacak, BT sektöründe faaliyet gösteren ya da BT’den destek alan birçok sektörün de ufkunu açacaktır. Her sektörün birbiriyle sıkı bir etkileşim içinde olduğu günümüzde, bu tür gelişmeler ekonomik anlamda büyük yararlar sağlayacak ve yeni iş fırsatlarının oluşumuna yardımcı olacaktır. Bu sürecin sağlıklı olarak işlemesi için de Intel Ar-Ge çalışmalarına devam ederken, konuyla ilgili kurum ve kuruluşların bilgilendirilmesi ve eğitimini sağlamak amacıyla Intel Kanal Konferanslarını sürdürmeye ve benzer platformları oluşturmaya devam edecektir” dedi.

Verified by Intel® programı garantisi

Nisan 2006’da lansmanı yapılan Verified by Intel®, Intel Onaylı Dizüstü Bilgisayar programı ile Avrupa, Ortadoğu ve Afrika’da büyük başarı yaşayan Intel, Verified by Intel® programı onaylı notebooklara, yerel tasarımlı ürünlere ve yerel markalara da konferansta yer verdi.
Verified by Intel®, Intel ile üç notebook tedarikçisi ASmobile, Compal ve Quanta arasında kurulmuş olan ve basitleştirilmiş satın alma, envanter yönetimi için birbirleriyle değiştirilebilir bileşenler sunabilen bir program. Verified by Intel onaylı notebook’ların özelliği ise hard disk sürücüleri, optik disk sürücüleri, klavye, pil, LCD monitörler, kişileştirilebilen notebook paneli ve AC adaptörlerinin değiştirilebilir yapıda olması. Bu yapının sağlanması için gereken özel tasarım ve testler de Intel teknolojisi güvencesi ile yapılıyor. Bu şekilde yerli üreticiler masaüstü bilgisayarlarını hazırlamış gibi dizüstü bilgisayarlarını da hazırlayarak pazara sunabilecekler.

Verified by Intel® programı garantisi alan notebooklar Intel’in Türkiye distribütörü olan Armada, Datagate ve Hızlı Sistem aracılığıyla Türkiye’ye getirilecek. Ayrıca kendi markalarını oluşturan Asbimsan, Yonsis, Monster markasıyla Fokus, Pegasus markasıyla Gold Intel bayileri de Verified by Intel® programı garantisi olan notebook’ları meraklılılarıyla buluşturacaklar.

Kanal Konferanslarının son ayağı Diyarbakır ve Antalya

Bayi ve sistem kuruluşlarına her türlü teknolojik desteği vermeyi amaçlayan Intel Kanal Konferansı 5 Aralık’ta Diyarbakır Dedeman Oteli’nde ve 7 Aralık 2006 tarihinde Antalya The Marmara’da gerçekleştirilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu