Ana sayfa BT Gündem Dünyayı kabustan kurtarmak sizin elinizde!…

Dünyayı kabustan kurtarmak sizin elinizde!…

107
0

Vestel’in sponsorluğu altında, Son Işık Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen ve yapımcılığını dünyaca ünlü oyun yazarı Mevlüt Dinç’in üstlendiği Kabus 22, bilgisayar oyunları pazarına Vestel Satış Noktaları’ndan giriyor. İstanbul’da geçen ve tamamen Türkçe olan Kabus 22 ile siz de dünyayı saran kabustan kurtulmak için savaşanlar arasına katılabileceksiniz. Yıl 2002, dünya nereden geldiği bilinmeyen bir kişi tarafında kurulan şeytani inancın pençesinde bir kabus yaşamaktadır. Bu inancın başındaki güç tarafından 22 bölgeye bölünen dünya, şeytani gücün hizmetkarı yaratıklar ve yeniden eski özgür günlere dönmek isteyen direnişçilerin savaş alanı haline gelmiştir. Sizin göreviniz, 22’inci bölgenin merkezinde bulunan İstanbul’da şeytani gücün yaratıklarına karşı savaşmak ve İstanbul’u özgürlüğe kavuşturmak.

Bilgisayar oyunları camiası tarafından uzun süredir beklenen Türk fantastik macera oyunu Kabus 22, Vestel Satış Noktaları’nda satışa çıkıyor. Son Işık Oyun Stüdyosu tarafından geliştirilen ve konusu İstanbul’da geçen oyunun yapımcılığını ise dünyaca ünlü Türk oyun yazarı Mevlüt Dinç üstlendi. Türkiye’de geçen, senaryosu, yönetimi, basılı materyalleri ve seslendirmesi tamamen Türkçe olan Kabus 22, Türkiye oyun pazarındaki bir boşluğu dolduracak. Kabus 22, Türkiye genelindeki tüm Vestel Showroom’larda 29,9 YTL’ye satılmaya başlandı.

Oyun pazarının dünyada 50 milyar USD’ye ulaşarak tüketici elektroniği ile yarışır duruma geldiği bugünlerde oyun sektörüne giren Vestel’in Ürün Müdürü Güran Nakıboğlu adım attıkları bu yeni alan ile ilgili olarak; “ Yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’de ABC gelir grubunda 8-24 yaş arası gençlerin %50’sinin bilgisayar oyunları oynadığı, bunların da %75’inin PC üzerinden oyun oynadığı tespit edilmiş. Biz de Türkiye’deki oyun sektörünün gelişimine katkıda bulunmak ve gelişen bu sektöre adım atmak amacı ile Kabus 22 oyunu ile Türkiye oyun pazarına adım attık. Türk kullanıcılarına özel olarak tamamı Türkiye’de geçen ve Türkçe olan Kabus 22, ülke genelindeki tüm Vestel Satış Noktalarında satışa sunuldu.” dedi.

Kabus 22’nin konusu
1995 yılında bilinmeyen bir yerden,bilinmeyen bir şekilde biri gelir ve yeni bir şeytani inanç kurar. Kimsenin asıl amacını, yaşını yada geçmişini bilmediği biridir o. Hayal dahi edilemeyecek güçlere sahiptir.

2000 yılına kadar gizli bir şekilde dünyanın en güçlü insanları bu yeni inanışa geçerek onun müridi olurlar. 2000 yılından sonra tüm insanlara ona inanmaları karşılığında hayallerindeki yaşamı sunar ve ona inanmayanlara karşı savaş açar. Dünyadaki bir çok ülke bu yeni inanışa savaşmadan geçer. Dünya artık ona inanmayanların azınlıkta olduğu bir yerdir ve 2002 yılında artık dünyanın tamamına sahiptir. Dünyayı 22 bölgeye ayırır ve en sadık 22 havarisini bu bölgeleri yönetmesi için görevlendirir.

Bu yeni inanışa geçmek istemeyen diğer dinlere inanan insanlar ise ona karşı dünyanın her yerinde direniş örgütleri kurarlar ve bu güce karşı birlikte mücadele etmeye çalışırlar.

Kabus 22, İstanbul’un başkenti olduğu 22’inci bölgenin kurtarılması üzerine kurulu bir oyun. Demir, Ebru ve İnzar adlı üç farklı karakteri yöneterek bu macera ve adrenalin yüklü oyunu oynayabiliyorsunuz.

Oyundaki ana karakterler
Demir ÖZTÜRK, 22. bölgenin başkenti olan İstanbul’un direniş merkez karargahı komutanı 29 yaşında. Daha önce askeriyede üst rütbeli olarak görevliydi.

Ebru AYDIN: 22. bölge direniş merkezi komutanlığına bağlı olan B-8 karargah komutanı 26 yaşında. Daha önce polis olarak görevliydi.

İnzar: Nereden ve nasıl geldiği bilinmeyen, doğa üstü güçlere sahip olan Demir ve Ebru’ya 22. bölgeyi kurtarmaları için yardım eden mistik bir karakter.

Dehri: Kimsenin yaşını, geçmişini ve de kim olduğunu bilmediği biridir o. Hayal dahi edilemeyecek güçlere sahiptir. Tarikatın kurucusu ve yeni kurulan dünya düzenindeki 22 bölgenin havarilerinin de lideridir.