e-devlet Ankara’da masaya yatırıldı

Türkiye Bilişim Derneği’nin düzenlediği e-devlet konferansı ve sergisi 7 Mart Pazartesi günü Ankara’da düzenlenen konferansla başladı. Salı ve Çarşamba günü devlet kurum ve kuruluşları e-devlet uygulamalarını Migros Akköprü Alışveriş Merkezi’nde vatandaşa sergileyecek.E-devlet Konferansı’nın açılış konuşmasını gerçekleştiren Devlet Bakanı, Başbakan Yardımcısı ve E-Dönüşüm İcra Kurulu Başkanı Abdüllatif Şener e-dönüşüm kısa dönem eylem planının 2005 yılında süresinin dolduduğunu, yeni bir eylem planı taslağının hazırlanmakta olduğunun altını çizdi. Şener’in verdiği bilgilere göre Türkiye bu yıl e-devlet projeleri kapsamında 380 milyon dolarlık yatırım yapacak.

TBD Başkanı Rahmi Aktepe ise konuşmasında e-Türkiye kavramının e-bireye taşınması için çalışmalar başlatacaklarını ve yönlerini bireylerin teknoloji kullanımını artırmaya çevireceklerini dile getirdi.

Konferansın ikinci bölümünde düzenlenen e-devlet birlikte çalışabilirlik panelinde e-devlet uygulamalarının birbiriyle ve özel kuruluşlar ve bireylerle etkin çalışılması için gerekli olan teknolojik birliktelikler ve yapılması gerekilenler tartışıldı.

Toplantının kapanış konuşmalarında ise Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türk Telekom Genel Müdürü Mehmet Ekinalan ve AKP Ankara Milletvekili Reha Denemeç e-Türkiye, e-devlet kavramları ile şimdiye kadar yapılmış olanların ve yapılması gerekenlerin altını çizdi.

8-9 Mart tarihlerinde Ankara Migros Akköprü’de kamu kurum ve kuruluşları sundukları e-hizmetleri vatandaşa tanıtacaklar.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.