e-devlet’le çalışma esaslarını belirleyin

e-Dönüşüm Türkiye Projesi Kısa Dönem Eylem Planı’ndaki 34 no’lu “Birlikte Çalışabilirlik Esaslarının Belirlenmesi ve Rehber Yayımlanması” eylemi kapsamında Birlikte Çalışabilirlik Rehberi’nin taslak sürümü hazırlandı ve müsteşarlığın Bilgi Toplumu Dairesi başkanlığının web sitesinde yayimlandı. Devlet Planlama Teşkitalı Müsteşarlığıkoordinasyonunda hazırlanan bu rehber taslak, kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katkıları ile şekillenmiş olup, yine aynı kurum ve kuruluşların katkıları ile güncellenmeye ve geliştirilmeye devam edilecek.

Bu Rehber, e-Dönüşüm Türkiye Projesi kapsamında başta kamu kurumları olmak üzere kamuya hizmet sunan kurumlar arasında elektronik ortamda birlikte çalışılabilirliği sağlamak ve bu çerçevede yetki, sorumluluk, esas, prensip, yöntem ve kriterler ile teknik standartları belirtmek amacıyla hazırlanıyor.

Devlet’in kendi içinde ve özel kuruluşlarla birlikte elektronik ortamda çalışabilirliğinin etkisini artırmak üzere belirlenen dosya standartlarının yer aldığı bu taslağa ilişkin öneri ve görüşlerinizi 11 Mart 2005 tarihine kadar [email protected] e-posta adresine iletebilirsiniz

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.