E-devleti bırak, M-devlete bak

CeBIT Eurasia (Bilişim) Fuarı’nın bu yıl 7’inci kez Anasponsorluğu’nu üstlenen Turkcell Genel Müdürü Muzaffer Akpınar Turkcell’in ürün ve hizmetlerinin tanıtıldığı bir basın toplantısı düzenledi. Akpınar konuşmasında Turkcell’in vizyonu, izlediğ yolu kamuoyuna aktarırken e-devlet yaklaşımına yeni bir boyut getirdi.Açılış konuşmalarında Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun’un e-devlet, e-dönüşüm ile ilgili söylemlerine atıfta bulunan Akpınar Turkcell’in e-devlet uygulamalarının mobil dünyadaki izdüşümlerni gerçekleştirmek için çalıştıklarını dile getirdi. Sorulan bir soru üzerine, neredeyse Türkiye’deki bilgisayar ve Internet kullanıcılarının beş katı cep telefonu kullanıcısının olduğu ülkemizde (yaklaşık 25 milyon) e-devlet uygulamalarının m-devlet uygulamarına çevrilmesinin daha akılcı olacağını vurguladı.

Akpımar Şişli Belediyesi’nde hayata geçirdikleri veri sorgulaması, ve cep telefonundan vergi ödeme olanaklarının buna güzel bir örnek olduğunu dile getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.