E-devlette Arapların gerisinde kalan Türkiye AB’de finalistler arasında

Avrupa Birliği’ne üye ve aday ülkeler arasındaki e-devlet uygulamalarının katıldığı E-Devlet Ödülleri finalistleri açıklandı. Toplam 3 Kategori ve 4 başlık altında verilecek olan ödüllerde Türkiye, Adalet Bakanlığı’nın iki projesi ile Avrupa e-devlet ödüllerinin 52 finalisti arasında yer aldı. Adalet Bakanlığı’nın UYAP projesi çerçevesinde hizmete aldığı SMS Bilgilendirme servisi “Vatandaşa Yönelik Hizmetler” kategorisinde finale kalırken, UYAP projesinin kendisi ise Yönetim etkinliği ve verimliliğini artıran uygulamalar kategorisinde finale kaldı.

Bunun yanında 17 ülkeden toplan 259 başvurunun alındığı ödüllerde Türkiye en iyi örnek uygulama arasına da iki e-devlet projesini sokmayı başardı.

Başbakanlık İletişim Merkezi web sitesi kamudan vatandaşa hizmetler kategorisinde en iyi uygulamalar arasında yer alırken, Sanayi Bakanlığı’nın Garanti ve Satış Sonrası Hizmetler Yeterlililk Belgesi için e-imza ile başvuru yapılmasını sağlayan uygulama da AB’de en iyi uygulamalar arasına girdi.

Ödüller Kasım’da

12 Haziran’da sona eren başvurularda toplam 259 proje kayıt yaptırdı. Bu projeler arasından 52 tanesi finale kaldı. Ödüller ise 19-21 Kasım tarihlerinde İsviçre’nin Malmö kentinde bu yıl beşincisi düzenlenecek AB Bakanlar e-devlet zirvesinin ilk gününde düzenlenecek ödül töreninde verilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.