E-dönüşüm İcra Kurulu Bilişim 05’te toplandı

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Bilgi Toplumu Stratejisi ve onun göstereceği hedeflerin, 2010 yılına kadar yapılması gerekenleri, öncelikleri ile birlikte izlenebilir ve ölçülebilir hale getireceğini söyledi.DPT Müsteşarı Ahmet Tıktık ile TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Nüket Yetiş’in de aralarında bulunduğu çok sayıda kamu kurum ve kuruluşu ile sivil toplum örgütlerinden temsilcilerin bulunduğu e-Dönüşüm Türkiye İcra Kurulu’nun 15. toplantısı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener başkanlığında yapıldı. Şener, açılışta yaptığı konuşmada, toplantıda ilk olarak Ulusal Bilgi Toplumu Stratejisi’ne esas teşkil edecek çalışmalarda gelinen noktayla ilgili bilgi alacaklarını söyledi.

Toplantı sonrasında yapılan açıklamaya göre TÜBİSAD’ın Kasım 2004’te ilettiği sektörel talepler sonrasında hazırlanan raporda yer alan sorunların bir sonraki İcra Kurulu toplantısında öncelikle ele alınacağı ve hızlı bir şeklide çözüme kavuşturulması için neler yapılması geretiği tartışılacak ve hızla çözüme kavuşturulacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.