E-kurum olduk, e-devlet olamadık

BTDÜNYASI.net’in basın sponsoru olarak destek verdiği TBD 21’inci Ulusal Bilişim Kurultayı’nın ilk günündü Kurultayın’ın ana teması e-dönüşümü konu alan panelde devlet kurumlarının temsilcileri biraraya geldi.E-dönüşüm ve Türkiye başlıklı panelde Gümrük Müsteşarlığı Müsteşar Vekili Rıza Tuna Turagay 1990’lı yılların ikinci yarısından itibaren Türkiye’de kamu kurum ve kuruluşlarında e-kurum uygulamalarının başlatıldığına dikkat çekerek “Türkiye’de biz başarılı projelerle e-kurum olduk. Ancak bunlardan sinerji yaratarak e-devlet olamadık. Bu konuda çalışıyoruz” dedi.

Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşar Yardımcısı Halil İbrahim Akça da yaptığı konuşmasında e-devlet hizmetinin verilebilmesi için kişilerin ve kurumların adres bilgilerinin de erişilebilir olması gerektiğini, e-dönüş çalışmalarında bu konuda önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi.

AK Parti Başkan Yardımcısı Reha Denemeç’in oturum başkanlığını yaptığı panele ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Karabulut, DPT Müşteşar Yardımcısı Halil İbrahim Akça, Dış Ticaret Müsteşarlığı Ekonomik Arastirmalar ve DegerlendirmeGenel Mudur Yardimcisi Mehmet Ali Erdem, Türk Telekom AŞ Genel Müdürü Mehmet Ekinalan, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Av. Özdemir Özok, Gümrük Müsteşar Vekili Rıza Tuna Turagay ve TÜBİTAK Başkan Vekili Prof. Dr. Nükhet Yetiş konuşmacı olarak katıldı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.