Ana sayfa BT Gündem E-posta, arkadaş tavsiyesinden hallice

E-posta, arkadaş tavsiyesinden hallice

99
0

Microsoft Corp., e-postanın tüketici alım kararlarını etkilemekte kilit nokta olduğunu gösteren yeni Microsoft® Dijital Reklam Çözümleri’nin araştırmasını açıkladı. Microsoft adına MetrixLab tarafından yapılan çalışma reklamcılara, e-postanın, etkili bir kilit nokta olarak, markaları hedef müşteri kitlesiyle birleştirmesi açısından çok önemli fırsatlar sunduğunu gösteriyor. Buna ek olarak, Universal McCann1 tarafından yapılan araştırma, e-posta hizmetlerinin iletişimde en güvenilir yol olduğunu; televizyon, radyo ve açıkhava ve sinema reklamcılığı gibi daha geleneksel iletişim kanallarından çok daha iyi performans gösterdiğini vurguluyor.

17 Ağustos 2004’ten itibaren hergün 17 bin abonesine Bilgisayar, Yazılım ve Telkomünikasyon konusunda haber başlıklarını e-posta ile ileten BTDunyasi.net Günlük Haber Bülteni sürekliliği, sürdürülebilirliği ve güvenilirliği ile bilişim profesyonellerine doğrudan erişmeyi amaçlayan şirketlerin pazarlama iletişimi için etkili bir çözüm sunuyor.

Beş pazarda geniş çaplı araştırma

Microsoft Dijital Reklam Çözümleri ve MetrixLab çalışması Brezilya, Çin, Fransa, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’ni içeren beş uluslararası pazarda yürütüldü. Sonuçlar, dünya çapında 260 milyondan fazla aktif hesapla2 dünyanın en geniş web bazlı e-posta hizmeti olan, Windows Live™ Mail ve MSN® Hotmail® içerisinde yapılan diyalogların kilit önemdeki kararları güçlü bir şekilde etkilediğini ortaya koyuyor:
• Katılımcılar arasında erkeklerin yüzde yetmiş biri ve kadınların yüzde seksen biri, Windows Live Mail ya da MSN Hotmail kullanırken, gidilecek film ya da konserler, görülecek etkinlikler ve yemek yenecek restoranlar gibi sosyal planları hakkında konuşuyor.3
• Erkeklerin yüzde kırk biri finansal hizmet alımlarını e-posta aracılığıyla tartışıyor.
• Kadınların yüzde yetmiş yedisi seyahat planlarını konuşuyor.
• Cevap verenlerin yüzde altmış biri, plan yapmadan önce, eğitim seçeneklerini tartışırken, 18 – 35 yaş arası katılımcıların yüzde yetmiş biri kariyerleri hakkında e-posta aracılığı ile konuşuyor.
Araştırmaya göre kullanıcıların yüzde 45’i, e-postanın kendileri için temel iletişim aracı olduğunu ifade ediyor. 4 Sonuç olarak, müşteriler bir satın alma kararı alırken, e-posta aracılığıyla yapılan konuşmalar ve örnek oluşturan öneriler en güçlü etki unsuru oluyor:
• Üçte ikilik bir kesim müzik alanındaki satın alma kararı vermeden önce, Windows Live Mail ya da MSN Hotmail üzerinden konuşuyor. Bu da söz konusu oranın 18-35 yaş aralığındakilerin yüzde altmış sekizine yükseldiği anlamına geliyor.
• Erkeklerin yüzde elli altısı, araba satın almadan önce e-posta aracılığıyla konuşuyor.
• Elektronik eşyada erkeklerin yüzde yetmiş üçü, kadınların da yüzde elli sekizi, satın alımlarından önce kendi aralarında görüş alışverişinde bulunuyor.
• Cep telefonunda da satın almadan önce e-posta aracılığıyla konuşanların oranı erkeklerde yüzde altmış bir, kadınlardaysa yüzde elli dört.

Araştırma 2006’nın sonunda yürütüldü.
http://www.advertising.microsoft.com
MSN Türkiye www.msn.com.tr

Windows Live Mail Beta Araştırma Anketi Hakkında
Reklam Görünümleri Araştırması, MetrixLab tarafından Microsoft Dijital Reklam Çözümleri adına beş ülkede yürütüldü: Brezilya, Çin, Fransa, İngiltere, Amerika Birleşik Devletleri. Bir aydan uzun bir süre boyunca e-mail kullanmış olan (Hotmail ve Windows Live Mail dahil) 18 – 65 yaş arası toplam 14.878 kişiyle röportaj yapıldı. Alan çalışması, 2006’nın Ağustos ve Eylül ayları arasında yürütüldü.

1 Universal McCann, “Hepimiz Şimdi Medya Sahipleriyiz”, Avrupa, Mart 2006
2 MSN dahili verileri, Haziran 2006
3 Windows Live Mail ve MSN Hotmail araştırması, Eylül 2006
4 Universal McCann, “Şimdi Hepimiz Medya Sahibiyiz”

Microsoft Digital Advertising Solutions hakkında
Microsoft Digital Advertising Solutions, reklamverenlerin çoklu dijital ortamlara erişim noktaları karşısında olan hedef kitlelerine etkili bir biçimde bağlanması için tasarlanmış, güçlü küresel reklamcılık ürünleri ve hizmetleri grubudur. Reklam sahipleri, MSN ağı’ndan ayda 465 milyondan fazla benzersiz kullanıcıdan meydana gelen bir küresel kitlesine ve yanı sıra, Windows Live, Xbox, Microsoft Office ve Live Search üzerinden daha milyonlarcasına ulaşarak, yüksek tesirli reklam ürünleri ve platformlarından oluşan takımı sayesinde, tüketicileriyle faal olarak meşgul olabilirler. Reklamverenler, çığır açan araştırmalar, reklamcılık yenilikleri, stratejik planlama ve uygulamadaki mükemmellik sayesinde, ölçülebilir sonuçlar almayı başaracakları konusunda kendilerini emin hissedebilirler. Microsoft Digital Advertising Solutions hakkında daha fazla bilgi, europe.advertising.msn.com adresinde bulunabilir.

MSN ve Windows Live hakkında
MSN, dünya çapında ayda 465 milyondan fazla eşsiz kullanıcıyı etkilemektedir. Dünyada genel olarak 42 pazarda ve 21 dilde kullanılan yerel versiyonları ile MSN, tüketicilerine kanunen-düzenlenmiş-içerik tecrübelerini, ve dünya çapındaki iş çevrelerine çevrimiçi tanıtım yapma imkanlarını verme konularında bir dünya lideridir. Kişisel İnternet hizmetlerinden ve yazılımlarından oluşan yeni bir set olan Windows Live, insanların en çok dikkat ettikleri konu olan tüm ilişkilerinin, bilginin ve ilgi alanlarının tümünü, bilgisayarları, araçları ve Web karşısında geliştirilmiş emniyet ve koruma özellikleriyle tek bir yerde buluşturmak için tasarlanmıştır. MSN ve Windows Live, bir diğerinin yanında tamamlayıcı servisler olarak sunulacaklardır. Bazı Windows Live servisleri 1 Kasım 2005’de bir erken beta aşamasına alınmışlardır; bu ve gelecek beta sürüm yükseltmeleri, http://ideas.live.com adresinden bulunabilir. Windows Live’a http://www.live.com adresinden ulaşabilir. MSN, Web’de http://www.msn.com adresindedir. MSN’ın dünya çapındaki sitelerine ulaşmak için http://www.msn.com/worldwide.ashx. ‘i ziyaret edebilirsiniz.