Ana sayfa BT Gündem E-postalarınız güvende mi

E-postalarınız güvende mi

102
0

Point Otel’de düzenlenen toplantıya GFI Software CEO’su Walter Scott ve Sintel GFI Ürün Müdürü Alper Başaran ev sahipliği yaptı.Toplantıda konuşan GFI Software CEO’su Walter Scott, Türkiye’nin önemli bir Pazar olduğuna dikkat çekerek: ’’Türkiye trilyon dolarlık bir dünya pazarı. Temel odağımız KOBİ’ler. Türkiye’de binin üstünde müşterimiz var. Bu rakamı 5000’in üzerine çıkarmayı planlıyoruz. Pazarda en uygun hizmeti veriyoruz. GFI olarak FaxMaker ile Türkiye pazarına girdik. GFI aynı zamanda bir güvenlik şirketi.’ dedi.

2009 yılında 50 milyon doların üstünde ciro elde ettiklerini belirten Walter Scott 3000 den fazla servis sağlayıcısı olduklarını hem servis hem de Pazara hizmet edenlere yönelik çalışmaları olduklarını ifade etti.

GFI Languard Sistemi

Walter Scott, GFI Languard Sistemi ile ilgili olarak ‘’20 binin üzerinde kullanıcısı olan ödül almış bir ağ ve güvenlik tarayıcısıdır.Bir hackerın sisteminize saldırmak için kullanabileceği tüm potansiyel metodları kullanarak bilgisayar ağınızı tara, açıkları raporlar yamaları uygular. Ağınızdaki işletim sistemlerini ve bunlarda koşan uygulamaları tek tek gözden geçiren bu sistem muhtemel güvenlik açıklarını arar ve sonuçta sistemleriniz üzerindeki güvenlik açıkları konusunda bunları bir hackerdan öğrenmeden önce sizi uyarır ve önlem almanıza yardımcı olacak önerilerde bulunur. 10 dakika içinde yüklenebilen bir program.’ diye konuştu.

GFI Software CEO’su Walter Scott, GFI ‘ın GFI NetworkServerMonitor(Ağ sunucu gözleme yazılımı), GFI EventsManager(Olay görüntüleme), GFI EndPointSecurity(Taşınabilir Cihazlarda kullanım ve erişim kontrolü) GFI Max( IT Destek ve Hizmet Sağlayıcılar için Araçlar), FaxMaker (Exchange/SMTP için Ağ Fax Sunucusu), MailArchiver(Exchange Server E- Posta Arşivleme, Yönetim ve Uyum) gibi sistemleri de bulunduğunu anlattı.

Türkiye’de bilgi güvenliği Firewall ve anti-virüs üzerine kurulu

Sintel Ürün Müdürü Alper Başaran ise Türkiye’de bilgi güvenliğinin çoğu zaman Firewall ve anti –virüs kullanımına indirgendiğine değinerek:’’Şirketler bu çözümlerin yarattığı tek başına kullanılmasının yarattığı sahte güven duygu içersinde günlük hayatlarına devam etmekte. Açık saldırılar, spam ve virüs saldırılarının sayısının artmasıyla birisinin anti-virüs ve firewall ile koruduğunuz sisteme girmesi kaçınılmaz.’’ dedi. Başaran, Sintel olarak Türkiye çapında düzenleyecekleri roadshow ile pazarlama ve tanıtım faaliyetlerini 2010 yılındaki hedefleri doğrultusunda gerçekleştireceklerini de beyan etti.