e-TR ödülleri 14’üncü kez sahiplerini buldu

14’üncü e-Türkiye (e-TR) Ödülleri” Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından,  düzenlenen 14’üncü “eTürkiye (eTR) Ödülleri”nin kazananları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenen törende ödüllerini aldı. eTR ödülleri ile örnek e-Devlet uygulamalarına dikkat çekilmesi, yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması, başarılı girişimlerin desteklenip özendirilmesi ve bu yöndeki uygulamaların yaygınlaşması hedefleniyor.14’üncü eTR Ödülleri’ni Kazananlar:
Yerel Yonetimlere Yönelik Kategoriler
“Küçük Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle hak kazanan kurum ”Artvin Belediyesi – Engelsiz Belediye (İYİBu) projesi”.
“Orta Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle hak kazanan kurum ”Süleymanpaşa Belediyesi- Yapay Zeka Destekli Mutlukent projesi”.
“Büyük Ölçekli Belediye” kategorisinde ödüle hak kazanan kurum Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü – Mobil Çevre Denetim Sistemi.
Kamu Kurumlarına Yönelik Kategoriler
“Kamudan Kamuya eHizmetler” Orman Genel Müdürlüğü – “ORDEP” Projesi.
“Kamudan İş Dünyasına eHizmetler” Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü –”İRİS” projesi.
“Kamudan Vatandaşa eHizmetler” Sağlık Bakanlığı – “ESİM” projeleri ödüle layık görüldü.
Öte yandan, eDevlet uygulamaları ile örnek olan veya örnek teşkil edebilecek uygulamalara verilen, “Yürütme Kurulu Özel Ödülü”nü Orman Genel Müdürlüğü OYMES projesi aldı. Yine eTR Yürütme Kurulu tarafından verilen “En iyi Gelişim Gösteren Proje Ödülü“nü ise Türk Telekom’un iştiraklerinden İnnova tarafından hayata geçirilen, Sağlık Bakanlığı ENabız projesi kazandı.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.