EBİ anabilgisayarları Synapta ile yeniliyor

Eczacıbaşı Bilgi İletim, iş ortağı Attachmate ile birlikte, 29 Mart Salı günü, İstanbul Hyatt Regency Oteli’nde bir tanıtım toplantısı düzenledi. Tüm yönleriyle Synapta ürün ailesinin tanıtıldığı etkinlikte, örnek uygulamalara da yer verildi. Attachmate Ortadoğu, Türkiye ve Yunanistan’dan Sorumlu İş Danışmanı Adel AlNaggar, konuşmasında, Synapta’nın, hizmet odaklı çözümleri mümkün kılan bir ürün ailesi olarak, şirketlerin anabilgisayar sistemlerini, yeni teknolojideki diğer uygulamalarla bütünleştirdiğini söyledi. Her sektörde anabilgisayar uygulamalarının Web tabanlı hale getirilmesini ve grafik arayüzlerle kullanılmasını sağlayan Synapta, yeni uygulama geliştirmeye ya da yeni bir yazılım yatırımına oranla daha düşük maliyet ve daha fazla hız avantajı sunuyor.

Eczacıbaşı Bilgi İletim Pazarlama ve Satış Müdürü Suavi Akar ise sunumunda, anabilgisayar uygulamalarının hizmet odaklı hale getirilmesinin, onları güncel teknolojiler kullanılarak geliştirilmiş uygulamalarla eşit düzeye getirdiğini belirtti. İhtiyaçlar kurumlara göre farklılık gösterdiği için, Synapta’nın, anabilgisayar sistemlerini hizmet odaklı hale dönüştürme şeklini müşteri ihtiyaçlarına göre uyarladığını da sözlerine ekledi.

Synapta ile, yeni uygulama geliştirmek için, anabilgisayar üzerindeki verileri ve uygulamaların mantığını tekrar kullanılabilir hizmetlere dönüştürmek ya da anabilgisayar uygulamalarını Web için bileşik uygulama şekline çevirmek mümkün.

Synapta, temel bankacılık alanında, gerçek zamanlı veri erişimi gerektiren çağrı merkezi, operasyon ve İnternet bankacılığı gibi uygulamalar için anabilgisayar erişimi sağlıyor. Synapta ile, söz konusu iş süreçlerinde, Web tabanlı arayüzler tanımlanabiliyor ve grafiksel kullanıcı ekranları tasarlanabiliyor. Sigortacılıkta ise XML tabanlı resmi raporlar üretilebiliyor; acentelere Web tabanlı anabilgisayar erişimi sağlanabiliyor ve satış ekibi için mobil cihazlardan anabilgisayar erişimi gibi katma değer yaratan çözümler üretilebiliyor.

Synapta, aralarında Bosch, Sharp, US Bank, Alcatel, Los Angeles Times, Türk Hava Yolları, Askaynak, Sarkuysan, Koçbank, Citibank, Sacem, Syntegra, Liverpool, Mercator ve Erste Bank gibi pek çok kuruluşun bulunduğu geniş bir müşteri listesine sahip.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.