Ana sayfa BT Gündem ECS’den muhteşem üçlü

ECS’den muhteşem üçlü

90
0

Dünyanın en önemli anakart, barebone sistem ve notebook üreticilerinden Elitegroup Computer Systems (ECS), yeni Intel Core2 Quad işlemci için uyumlu anakartlarını pazara sundu. ECS’nin yeni anakartları, üstün kaliteli bilgisayar oyunları, fotoğraf ve video işlemleri, Windows Vista gibi en yeni işletim sistemlerinde daha iyi destek hizmeti sunulmasına kadar daha güçlü bir bilgisayar gerektiren tüm alanlarda beklentileri fazlasıyla karşılıyor. Dört çekirdekli işlemcilerde, Intel Core 2 Quad işlemcili ürün, multitasking konusunda tartışılmaz lider olup karmaşık uygulamalarda benzerlerinin iki katı performans sağlıyor. Eğlence ve bilgisayar oyunu bağımlıları için olmazsa olmaz PN2 SLI2+, eğlence odaklı sessiz ve güçlü bir çözüm isteyenler için üretilen PX1 ve dört çekirdekli mevcut çözümler arasında maliyetine oranla en iyi performansı sağlayan anakart olan P965T-A, ECS’nin piyasaya sunduğu dört çekirdekli anakartlar arasında yer alıyor.Hızlı FSB ve Geniş L2 Önbellek

ECS anakartlar, 1066 MHz’e kadar çıkabilen yüksek hızı, şaşırtan Front Side Bus (FSB) ve dört çekirdekli işlemci yapısıyla, yoğun oyun tutkunları için mükemmel verim sağlıyor. Ayrıca ECS anakartlar, medya akışının daha hızlı olması ve yüksek çözünürlüklü video imkanı sağladığı gibi PC’lerde artık giderek yaygınlaşan karmaşık uygulamaları da destekliyorlar. Ana işlem biriminin (CPU) geniş paylaşımlı L2 önbelleği önceki çift veya tek çekirdek çözümlere göre veriye daha hızlı erişmeyi sağlıyor. Böylece PC ile daha çok iş yapmak ve daha zevkli çalışmak mümkün olabiliyor.

Hız, Verimlilik ve Yaratıcılık
Intel Core 2 Quad işlemci enerjiyi tasarruflu kullanması ve daha az ısı yaymasına karşın, üstün performans sunan bir ürün. Çekirdek sayısının fazla olması sayesinde performans maksimuma ulaşırken, enerji tüketimi ve ısı çıkışı minimum düzeye iniyor. Böylece daha serin ve sessiz bir çalışma ortamı sağlanıyor ve ekstra büyük boy, gürültülü soğutucu pervane ihtiyacı da ortadan kalkmış oluyor. Bu performansı yaratan, Intel’in Wide Dynamic Execution Engine ve Advanced Digital Media Boost gibi hızı, Power Capability gibi verimi ve Advance Smart Cache ve Smart Memory Access gibi sistemin refleks yeteneğini artıran yepyeni özellikleridir. Intel Core 2 Extreme Quad işlemciler piyasada halen mevcut Dual Core 2 Extreme işlemcilerle karşılaştırıldığında, kullanıcılar karmaşık uygulamalarda yüzde 80’e varan bir performans artışı elde ediyorlar. Bu oran HD video kullanımında yüzde 58’i ve gelişmiş üst uç 3 boyutlu oyunlarda yüzde 57’yi buluyor.