Ana sayfa BT Gündem ECS oyun tutkunlarının rüyalarını gerçeğe dönüştürüyor

ECS oyun tutkunlarının rüyalarını gerçeğe dönüştürüyor

97
0

ECS, ekstrem oyuncular, tasarım ve grafik kullanıcıları ile grafik kartlardan olabilecek en yüksek performansı bekleyenlerin taleplerini karşılayacak iki yeni grafik kartı NVIDIA GeForce 8800GTX ve 8800GTS grafik işleme birimli (GPU) iki güçlü PCI Express grafik kartı daha pazara sundu. ECS’in yeni amiral gemisi, 575 MHz gücünde işletim çekirdeği ve 1.8 GHz bellek saati, 384-bit bellek veri yolu üzerindeki GPU ile arayüzü olan 768MB GDDR3 belleğiyle N8800GTX-768MX oldu. Öte yandan N8800GTS-640MX grafik kartı, 640 MB GDDR3 bellek ve 320-bit bellek arayüzü ve 500 MHz çekirdek ve 1.6 GHz bellek saati hızına sahip. Her iki versiyon da SLI™, 16x full-ekran “antialiasing” ve 128-bit kayan noktalı yüksek dinamik-aralıklı (HDR) aydınlatma teknolojisi özelliklerini taşıyor. 8800GTX/GTS GPU-tabanlı bu grafik kartları, sektörde en iyi sonuçları veren kartlar olarak ekstrem oyuncular, tasarım ve video/grafik kullanıcıları ile grafik kartından maksimum performans bekleyenleri hayal kırıklığına uğratmıyor.

Yüksek Performans ve Daha Fazla Gerçeklik

Her iki grafik kartı da Microsoft Windows® Vista™ ile kullanıma uygun olduğu gibi geometri, vertex ve piksel nüans hesaplamaları için NVIDIA’nın birleşik mimari teknolojisini kullanıyor. N8800GTX-768MX, 1350 MHz saatli 128 nüans işlemciye, N8800GTS-640MX ise 1200 MHz saatli 96 nüans işlemciye sahip. Bu özellik N8800GTX-768MX’a saniyede 38.4 milyar teorik doku doldurma oranı sağlıyor. Bu oran pazarda mevcut çözümlerin hemen hemen iki katı durumunda. Bu ve benzeri yenilikleriyle ürün, oyun geliştiricilere daha fazla gölgeleme ve doku kazandırma imkanı sağlayarak daha gerçekçi ortamlar yaratmalarını kolaylaştırıyor.

Maksimum Bant genişliği

Her iki kartın da (384-bit ve 320-bit) bant genişlikleri pazarda mevcut ürünlerden daha fazla. Doğrudan 7950GX2 GPU-tabanlı çözümle karşılaştırıldığında ise, N8800GTX toplamda % 30 daha iyi performansa sahip, iki kart bir SLI konfigürasyonunda birlikte kullanıldığında ise % 50’ye varan performans artışı sağlıyor. Microsoft® DirectX® 10 ve Shader Model 4.0, görüntünün gerçek gibi olmasına olanak sağlarken,yüksek çözünürlüklü grafik imkanı da sunuyor.

En Yeni NVIDIA Özellikleri

ECS’nin her iki grafik kartı da NVIDIA’nın geliştirilen en yeni grafik özelliklerini taşıyor. Bunlar arasında GigaThread™ Teknolojisi, Lumenex™ ve Quantum Effects™ Teknolojisi de bulunuyor. GigaThread™ Teknolojisi, GPU kullanımını maksimize ediyor ve böylece yeni nesil shader (gölgeleme) programlarında daha fazla verimlilik sağlanıyor. NVIDIA Lumenex™, sürücüleri 16x anti-aliasing (anti-örtüşme), 128-bit kayan nokta HDR (yüksek-dinamik aralıklı), hızlı çerçeve oranları ve şu anda piyasada bulunan ürünler içinde en yüksek çözünürlüğü elde etmeyi sağlıyor. NVIDIA Quantum Effects™ Teknolojisi fiziksel efektleri doğrudan GPU üzerinde elde ediyor. Böylece CPU’nun işlem gücünü maksimize edebilmesine imkan sağlıyor. NVIDIA Quantum Effects™ Teknolojisi ilave fiziksel işleme kartı satın alma ihtiyacını da ortadan kaldırıyor.