Ana sayfa BT Gündem EDI entegrasyonuna tam kontrol

EDI entegrasyonuna tam kontrol

97
0

SAP’nin Gold Partner’ı MBIS, tamamlayıcı yazılım programı Seeburger çözümü ile Standard Profil’in iş süreçlerine entegre bir yapı kazandırdı. Seeburger ile iş akışı sırasında ortaya çıkan verilerin kontrolünü sağladı. Standard Profil yurtiçi ve yurtdışında farklı müşteriler ile çalışıyor ve bu sebeple birbirinden farklı yapıda birçok (EDI) mesajı oluşuyordu. Seeburger çözümü öncesinde, Standard Profil, bu mesajların sistem ile entegrasyonu için birçok arayüz geliştirildi. Ancak zamanla mesaj tiplerinin ve müşteri sayısının artmasından dolayı bu verilerin yönetilmesi zorlaşmaya başladı. Bu dağınık EDI yapısının kontrolünün sağlanması için MBIS’in çözüm ortaklığıyla Seeburger B2B çözümünün devreye alınmasına karar verildi.

Standard Profil Bilgi Teknolojileri, Müdür Yardımcısı Fatih Kurt, “Seeburger’in otomotiv sektörü için geliştirmiş olduğu uygulamaların yurtdışında oldukça popüler olduğunu biliyorduk. Ayrıca Elektronik Veri Değişimi (EDI) standartlarını belirleyen kuruluşlarla olan güçlü bağı da önemli bir etkendi. Ayrıca, MBIS’in de otomotiv sektöründeki bilgi birikiminden dolayı geçiş sürecinde sorunsuz destek alacağımızı biliyorduk” dedi.

MBIS tarafından devreye alınan Seeburger B2B çözümün ardından Standard Profil, Elektronik Veri Değişimi (EDI) konusunda ciddi esneklik ve hız kazandı. Müşterilerin ihtiyaçlarına anında çözüm üretilip, hızlı cevap verilmeye başlandı. Ayrıca tüm EDI verilerin kontrolü konusunda ciddi bir denetim sağlandı.

MBIS Genel Müdürü Murat Tekmil, “1986 yılında Almanya’da kurulan ve dünya çapında B2B entegrasyon çözümleri arasında liderliğini sürdüren Seeburger’i Türkiye’de temsil ediyoruz. 15 ülkede ofisi olan ve 45 ülkede de iş ortaklığını sürdüren Seeburger’in 8 bini aşkın müşteri portföyü bulunuyor. Bizim otomotiv, enerji ve tüketim sektörlerindeki deneyimimizi Seeburger’in tecrübeleri ile birleştirdik. İlk Seeburger projemizi Standard Profil’de gerçekleştirdik, olumlu sonuçlarını da almaya başladık” dedi.

Farklı uygulama sistemleri arasında veya çeşitli iş ortakları arasındaki işleyişin kesintisiz ve sorunsuz olarak yürütülebilmesi için, iç ve dış süreçlerin sorunsuz çalışması ve sıkı bir entegrasyon yapısının olması gerekiyor Seeburger, siparişlerin, irsaliyelerin, teslimat bilgilerinin, faturaların otomatik işlenmesi gibi süreç odaklı çözümler üretiyor. Ayrıca, veri değişiminin ve süreçlerin doğru yorumlanmasını sağlıyor. Elektronik Veri Değişimi (EDI) standartlarını belirleyen kuruluşlara üyeliği olan Seeburger’in kütüphanesinde binlerce mesaj formatı bulunuyor. Böylece oluşan yeni ihtiyaçlara da çok hızlı cevap verebiliyor.