Elektrik hattından 500 Mbps internet

TP-LINK standart, güvenli, kesintisiz yüksek hızda bağlantı isteyenler ve kablolu internet erişiminden vazgeçemeyenler için ev ya da ofisteki elektrik tesisatı üzerinden 500 mbps hızında internet bağlantısını her odaya taşıyabileceğiniz ‘Powerline Adaptörü TL-PA511’i üretti. Prize kolaylıkla takılan yeni şık adaptörler ile evde ya da işyerinde kablo döşemeden, mevcut elektrik hatlarını kullanarak, en uzak bölümde bile yüksek hızda internet erişimi sağlanıyor. TL-PA511’in 500 Mbps’lik bir bağlantı hızı ile çoklu HD video akışı, 3D film oynatma,  online oyun oynama, gibi multimedya uygulamalarında kesintisiz yüksek hızda iletişim sağlanıyor.

TL-PA511, tümleşik QoS ve güçlü AES şifreleme ile IPTV set-top box, oyun konsolları, Ağ depolama cihazları, bilgisayarlar, Smart Tv ve diğer network aygıtlarının ağa güvenli bağlanmasına olanak tanıyor. Cihaz ayrıca gelişmiş enerji tasarrufu moduyla benzerlerine göre yüzde 85 daha az elektrik enerjisi harcıyor. Sistemin güvenliği sağlamak ise çok kolay. Sadece adaptörlerin üzerindeki “Pair(Eş)’’ düğmesine basarak 128 bit AES şifreleme oluşturmak için birkaç saniye yeterli.

“TL-PA511 KIT” adıyla sunulan ürün, 2 adet TL-PA511 Adaptör içeriyor. Adaptörlerden birisi; internet bağlantısını sağlayan kaynak cihazına (Modem) veya buna bağlı olan bir ağ cihazına (Ap, Router,vb), diğeri de; bağlantıyı aktarmak istediğiniz odadaki prize takılıyor. Adaptörler takıldığı anda elektrik tesisatı üzerinden birbiri ile buluşuyor ve internet bağlantısı sağlayan kaynak cihazına bağlı adaptör üzerinden internet ağı kurulmuş oluyor. Bundan sonra yapılacak tek şey kullanmak istediğiniz cihazınızı interneti aktardığınız noktada prize takılı adaptöre kablo ile bağlamak ve merkezdeki internet erişimini yüksek hızda kullanmak. Aynı elektrik hattı üzerinden yedi ayrı noktaya bağlantı sağlayarak ağı genişletmek mümkün.

TP-LINK Ülke Müdür Yardımcısı Ali Dinçer, TP-LINK Powerline Ağ Adaptörlerinin 2011 yılı içerisinde Batı Avrupa’da aylık satış ortalamasının 100 binin üzerinde olduğunu, Türkiye’de de ilginin her geçen gün yükseldiğini söyledi.

Ali Dinçer, TP-LINK’in, Araştırma Kuruluşu In-Stat’ın rakamlarına göre Kablosuz (WiFi) Ağ Donanım Çözümleri Pazarı’nda 2011 yılının ilk 9 ayında (Üç çeyrekte) dünyada dağıtım kanalına en yüksek satışı gerçekleştiren teknoloji şirketi olduğunu belirterek, *“In-Stat’ın son çeyrekteki verileri de pazardaki payımızın artmaya devam ettiğini gösteriyor; TP-LINK,  geliştirdiği ileri teknoloji ürünleri ile 2012 yılında da bu artışı devam ettirmeyi amaçlıyor ”dedi.

 
TL-PA 511’in bazı özellikleri
Elektrik şebekesi üzerinden, 300 metreye mesafeye kadar 500Mbps’ye ulaşan yüksek hızda veri transferi
Aynı elektrik hattı üzerinden yedi ayrı noktaya bağlantı sağlama
‘Pair’ düğmesiyle iki adaptörü kolayca bağlayan Tak ve Çalıştır özelliği
Elektrik şebekesi iletişimlerini güvenli kılmak için Anahtar Yönetimi ile 128-bit AES Bağlantı Şifreleme
Enerji Tasarrufu moduyla yüzde 85 daha az elektrik sarfiyatı
Online oyun oynama ve HD video aktarımı ihtiyaçlarını karşılamak için yerleşik QoS özelliği ve 1 Gigabit Ethernet Port

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu