Elinizdeki veriyle doğru karar alın

 HP, kurumların bilgi patlamasından yararlanmasına yardımcı olmak için tasarlanan yeni Bilgi Optimizasyonu Çözümleri portföyünü duyurdu. HP Bilgi Optimizasyonu Çözümleri kurumların operasyonel veriler, uygulama verileri ve sistem günlüklerinden de yararlanmasını sağlıyor.

Hızla büyüyen bilgi hacmi ile veri çeşitliliği kurumların üzerinde büyük bir yük oluşturuyor. HP’nin yaptırdığı bir araştırmaya göre, idari yöneticiler ve BT direktörlerinin sadece yüzde 2’si, çalıştıkları kurumların herzaman sağlıklı iş sonuçları için gerekli doğru bilgiyi, doğru zamanda sağlayabildiğini söylüyor.(1)

 

Güncelliğini yitirmiş bilgi mimarileri, altyapılar ve analiz sistemlerine dayanan eski bilgi yönetimi yaklaşımları verinin değerini ortaya çıkarmakta yetersiz kalıyor. Ayrıca, yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veriler ile sistem günlüklerinde (machine data) toplanan bilgi denizini de uygun maliyetlerle ölçeklendirip, işleyemiyor.

 

Tüketicilerin değişen görüşlerinin Twitter, YouTube, internet, telefon çağrıları ve e-posta mesajları üzerinden hızla yayıldığı günümüzde, bu dezavantajlar özellikle göze batıyor. Örneğin bugün, bir mağazada hangi reyonun daha kalabalık olduğu gibi değişen tüketici eğilimleri mağazalarda yaya trafiğini ölçen sensörlerle izlenebiliyor. Bu tür sensör verileri ve diğer alışılmadık veri kaynaklarının analiz edilmesi için özel çözümler gerekiyor.  

 

HP, sektörün en kapsamlı Bilgi Optimizasyon Çözümleri portföyünü oluşturmak için sahip olduğu fikri mülkiyet ve teknolojilerden yararlanarak, uzun zamandır inovasyona yatırım yapıyor. Bugün sadece HP kurumların sahip olduğu verinin yüzde 100’ünü yönetmesini, anlamlandırmasını ve  iş sonuçlarına yönelik olarak kullanmasına olanak veriyor. HP bunu Birleşik Altyapı çözümlerinin yanı sıra her ikisi de HP şirketi olan Autonomy ve Vertica’nın geliştirdiği teknolojilerden yararlanarak yapıyor.

 

HP’nin Operasyonlardan Sorumlu Başkanı Bill Veghte, “HP’nin güçlü Bilgi Optimizasyon Çözümleri, bütün veri türleri, kaynakları ve ortamlarını kullanarak kurumların yeni çağda başarılı olması için gereken teknolojileri ve uzmanlığı sağlıyor. İster şirket veri merkezleri olsun ister bulut ortamları veya karma ortamlar; HP çözümleri kurumların bilgi patlamasını iş geliştirmeye, iş fırsatlarına ve rekabet avantajına dönüştürmesine izin veriyor” dedi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu