En çevik şirket Turkcell

Management Center Türkiye ve Barem Research tarafından gerçekleştirilen bir çalışmada Turkcell “Türkiye’nin en çevik şirketi” seçildi. Türkiye’nin önde gelen 90 üst düzey yöneticisinin, “pazara uyum sağlama ve tepki verme”, “değişken ve esnek maliyet yapısı”, “modüler yapı, dış kaynak kullanımı ve ekosistemden faydalanma”, “her kademeye yayılmış kurumsal akıl ve “karar verme” kriterlerine göre belirlediği Türkiye’nin çevik şirketleri sıralamasında Turkcell birinci sırada yer aldı.Turkcell aynı araştırma sonucunda, “tüketiciyle çok geniş tabanlı bir ilişkiye sahip ve bu nedenle piyasanın nabzını iyi tutan ve karar alırken bürokrasiye boğulmayan, sürekli yeni ürün veya yeni kampanyalarla ortaya çıkan bir şirket” olarak nitelendirildi.

“Büyük ve hızlı şirketler” kategorisinde değerlendirilen Turkcell, bu kategoriye, piyasadaki değişimi doğru okuyan, doğru kurumsal stratejiler kuran, ileri teknoloji kullanan, beklenmedik gelişmelere hızlı tepki veren, hızlı kararlar alıp çabuk eyleme geçen, bürokrasiye boğulmayan şirket yapısıyla dahil oldu.

Araştırmayı yöneten kişisel gelişim uzmanı Mümin Sekman’a göre Turkcell’in başarısı “çevik olmasından ve insanların hayatını kolaylaştıran çevik ürünler” sunmasından kaynaklanıyor. Şirket içerisinde uzun zamandır sürdürülen CRM çalışmaları ile müşteri istek ve beklentilerine uygun ürün ve hizmetler yine bu çevik yaklaşımın sonucunda ortaya çıkıyor. Hızla yenilenen güncel bilgilerin analiz sonuçları Turkcell’in müşteri isteklerini hızlı bir şekilde anlamasına ve projeler üretmesine yardımcı oluyor. Böylece Turkcell içinde bulunduğu pazara yön vererek lider konumunu sürekli olarak koruyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.