En iyi bloglar Turkcell desteği ile belirleniyor

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, 2008 yılından bu yana her yıl düzenlenen Blog Ödülleri’nin (BÖ!) ana sponsoru oldu. Türkiye’nin en iyilerinin belirleneceği yarışmada dereceye giren bloglar, internet kullanıcılarının elemesinden geçtikten sonra jüri tarafından seçilecek. 

Yarışmacı ve oy sayısı her geçen yıl daha da artan Blog Ödülleri’nde kategorileri de blog okur-yazarları şekillendirdi ve Turkcell Blog Ödülleri 2011’de hangi kategorilerin yer alacağı geçtiğimiz günlerde belirlendi. Ayrıştırılan ve yeni eklenen kategoriler sayesinde bu yıl yarışan blogların çeşitliliği de artmış oldu. Buna göre Turkcell Blog Ödülleri bu yıl Aile, Gezi, Haber-Gündem, Hobi, İş Dünyası, Kadın, Kişisel, Kültür-Sanat, Moda, Otomotiv, Oyun-Eğlence, Reklam-Pazarlama, Spor, Teknoloji ve Yemek olmak üzere 15 ayrı kategoride verilecek. Ana sponsorluğunu Turkcell’in üstlendiği yarışmada Kişisel Bloglar kategorisinin sponsoru ise gnctrkcll.

Turkcell, Türkçe özgün içerik yayıncılığını destekliyor

İnternet kullanıcılarını blog yazmaya teşvik ederek sanal dünyada Türkiye kaynaklı özgün içeriğin artmasını hedefleyen Turkcell Blog Ödülleri, blogları iki aşamalı bir değerlendirme sürecinden geçirecek. Her kategoride ilk 10’a girecek blogları internet kullanıcıları seçecek. Yani okuyucularının gücünü arkasına alan bloglar ilk elemeyi onların oylarıyla geçebilecekler. Ardından, sektörün başarılı isimlerinden oluşan jüri, ilk 10’a giren adaylar arasından her kategorinin ilk üçünü belirleyecek.

Başvurular 20 Ekim’de başlıyor

Turkcell Blog Ödülleri’ne başvurular, 20 Ekim 2011 tarihinden itibaren www.blogodulleri.com üzerinden yapılabilecek. Değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından ise kazananlar açıklanacak ve ödül töreni gerçekleştirilecek.

2008 yılından bu yana 3.751 blogun yarıştığı ve toplamda 89.811 oyun kullanıldığı Blog Ödülleri ile ilgili istatistiki bilgilere yarışmanın web sitesinden ulaşılabiliyor. Turkcell Blog Ödülleri’nde dereceye giren bloglar, hem okuyucuların hem de blog dünyası tarafından ödüllendirilmiş olmanın yanı sıra daha geniş bir medya görünürlüğü elde edecekler. Bu da onlara yeni okuyucu kitlelerine ulaşmak ve çeşitli iş birlikleri için referans sağlayacak.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.