Ana sayfa BT Gündem En küçük kablosuz şarj cihazı

En küçük kablosuz şarj cihazı

30
0

LG Electronics, Barselona’da gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) dünyanın en küçük kablosuz şarj aletini tüketicilere tanıttı. Sadece 6.9 cm. çapında olan WCP-300, kullanıcılara kolay taşıma özelliği sunuyor. Ürün, küçük boyutlarına rağmen LG’nin önceki şarj aletlerine oranla 1.7 kat geniş kapsamlı şarj edebilme özelliğine sahip ve 5-pin micro USB ile uyumlu. WCP-300 ayrıca Wireless Power Consortium (Kablosuz Güç Konsorsiyumu) tarafından verilen Qi sertifikasına değer görüldü.

 “Kablosuz şarj etmek günümüzde, akıllı telefon kullanıcıları için kutsal bir buluştur” diyen LG Mobil İletişim Bölümü Başkan ve CEO’su Dr. Jong-seok Park sözlerine şöyle devam etti: “LG, tipik bir içecek altlığından bile daha küçük bu cihaz ile en üst seviyede şarj yeteneklerini kullanarak taşınabilirlik kavramını geliştirdi.”      

LG Spectrum 2 ve Nexus 4 cep telefonu modelleri kablosuz şarj edebilme teknolojisini destekliyor. LG bu özelliğin gelecekteki akıllı telefonlar için en kritik gelişme olacağına inanıyor. Şirket ayrıca global pazarda akıllı telefon kullanıcılarına ileri düzeyde kablosuz şarj etme teknolojisi ile daha elverişli bir kullanım garantisi veriyor.