En küçük Vista’lı PC gücünü VIA’dan alıyor

Lider yenilikçi ve silikon yonga teknolojileriyle PC platform çözümleri geliştiricisi VIA Technologies, Inc, 1.6 GHz VIA C7-M ULV işlemciyi kullanan ilk cihazın, OQO’nun ödüllü model 02 ürün ailesine eklenen son model olduğunu açıkladı. Dünyanın en küçük boyutlu tam fonksiyonlu Windows Vista PC’si olan OQO model 02 güncellenerek daha yüksek hızda çalışan işlemciyle donatıldı ve performansı daha da yükseldi. Bu sayede mobil profesyonellerinin her zaman ve her yerde daha üretken olmalarına olanak tanıyor.OQO model 02, daha hızlı işlemci dışında aynı zamanda 1.4 Mbps veri akışı, geliştirilmiş yükleme hızı ve düşük gecikme değerleri sunan “EVDO Rev.A” yüksek hızlı kablosuz veri aktarım standardı gibi seçenekler içeriyor. Güncelleme, diğer yandan 120 GB’a varan iyileştirilmiş depolama kapasitesi ve SSD (katı durum sürücü) seçeneği de sunuyor.

VIA Technologies, Inc. Kurumsal Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Richard Brown, “OQO’nun model 02 bilgisayarda 1.6 GHz VIA C7-M ULV işlemciyi kullanmasından dolayı memnuniyet duyuyoruz. Bu durum, hızla gelişen UMD pazarına yönelik son teknolojik platformlar geliştirme konusunda liderliğimizi ispatlayan bir kanıt” yorumunu yaptı.

OQO’da Uluslararası Anlaşmalar ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bob Rosin ise; “Ultra mobil cihazlarda performans çıtasını bir kez daha yükseltmeyi başardık. Yeni model 02, daha hızlı işlemcisi, artırılmış depolama kapasitesi, SSD seçeneği ve geliştirilmiş kablosuz bağlantı kapasitesiyle, nereye giderlerse gitsinler tüm bilgilerine, uygulamalarına ve internete erişmek isteyen mobil profesyoneller için mükemmel seçenek halini alıyor” açıklamasında bulundu.

OQO’nun CEO’su Dennis Moore ve Başkan Yardımcısı Bob Rosin arasında geçen yeni OQO model 02 ile ilgili konuşmayı izlemek için Ultra Mobile Life internet sitesini ziyaret edebilirsiniz:

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu