ePC evin eğlence merkezi oluyor

Intel, bilişim ve tüketici elektroniği dünyasında dijital evin yapıtaşı olan Intel 915 G/P ve 925 Express işlemci platformlarını 29 Temmuz 2004 tarihinde Hilton Oteli’nde tanıttı. . Bu yeni teknolojiler bilgisayar deneyimini daha eğlenceli ve verimli kılmalarının yanı sıra, ev ve ofis kullanıcıları için Yüksek Tanımlı (HD) video, 7.1 surround ses ve güçlü dosya korunumu, geliştirilmiş grafik yeteneği gibi gelişmiş yeteneklerin önünü açıyor.Intel’in dijital ev teknolojisinin temelinde Entertainment PC (ePC) olarak adlandırılan bilgisayar evdeki audio ve video cihazlarının fonksiyonelliğiyle birleştiren ePC’nin gelişimini ve tüm bu multimedya deneyiminin bir kutunun içine sığmasını mümkün kılıyor. Bilgisayar ve tüketici elektroniğini buluşturan ePC, tüketicilerin evlerindeki tüm görsel-işitsel elektronik cihazları kontrol etmesini; müzik, resim, film gibi kişisel içeriklerini korumasını ve yönetmesini ve tüm bunları tek bir uzaktan kumanda ile yapmasını sağlıyor.

Intel Ortadoğu, Türkiye, Afrika Bölge Direktörü Ayşegül İldeniz Intel’in teknoloji dünyasında yaptığı bu devrim sayesinde, insanların bundan böyle eğlenceli saatleri evlerinde geçirebileceklerini söyledi. Yeni işlemci platformları ile evdeki tek bir bilgisayar üzerinden müzik, fotoğraf, video ve oyun gibi farklı dijital içerik türlerini yönetmenin mümkün olduğunu söyleyen İldeniz konuşmasına şöyle devam etti: “Intel’in geliştirdiği, ev elektroniğini destekleyen teknolojik yenilikler sayesinde bilgisayarlar, çok farklı kullanım modellerini mümkün kılan önemli bir değişimin içinden geçiyor. Bu yeni teknoloji, evlerin yanı sıra ofis verimliliğini artıracak yeni kullanım modellerine de öncülük ediyor.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.