EP:Center ilk mağazasını açtı

12 Avrupa ülkesinde faaliyet gösteren ve Türkiye’ye de doğrudan yatırım kararı alan Avrupa’nın en büyük elektronik market zincirlerinden Electronic Partner (EP:Center) ilk mağazasını 15 Ekim Cumartesi (bugün) İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nde açtı.Türkiye’de açacakları tüm mağazalarında elektrik ve pille çalışan her türlü elektronik ve elektrikli eşyanın bulunacağını açıklayan EP:Center CEO’su Oliver Haubrich, Türkiye’ye yatırım yapma kararlarının ardında elektronik ürünlerinde Türkiye’de gördükleri ciddi ticari potansiyelin etkili olduğunu söyledi.

“TÜRKİYE’Yİ BİR AĞ GİBİ SARACAĞIZ”

Avrupa’da 12 ülkede yer alan ve yıllık cirosu 5,7 milyar Euro olan EP:Centre’ın Türkiye’deki ticari alışkanlıkları dikkate alacağını ifade eden Haubrich, “Rekabetten korkmuyoruz. Yasal sınırlar çerçevesinde en iyi fiyatlarla satış yapacağız. Bunun içinde sahip olduğumuz en büyük avantajlardan birini yani 12 ülke için yaptığımız satın alma gücünü kullanacağız. Çünkü biz, Türkiye’yi Avrupa Birliği’nin bir parçası olarak görüyoruz. Doğrudan yatırım yapma kararımızın arkasında da bu faktör yatıyor. Müzakere süreci başlamasaydı da yatırım kararımızı ertelemeyi düşünmediğimizin altını çizmek istiyorum. Electronic Partner Grubu’nun Doğu Avrupa ülkelerinden önce Türkiye’de yatırım kararı almış olması, Türkiye pazarına verdiğimiz önemi göstermektedir. İlk adım olarak İstanbul, Ankara ve İzmir’de mağazalarımız açılacak daha sonra bu ağ tüm Türkiye’yi saracak”

Uluslararası bir şirket olarak global düşünüp yerel davranabilmenin kendileri için önemli olduğuna dikkat çeken Haubrich, bu önem doğrultusunda perakende sektörü ve elektronik mağazacılık konusunda Türkiye’nin en deneyimli isimlerden biri olan Mustafa Altındağ’ı Genel Müdür olarak seçtiklerini söyledi.

TEKNOLOJİ KONUSUNDA DANIŞMANLIK DA VERECEK

Kısa vadeli hedeflerini İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde 10 mağaza sayısına ulaşmak olarak açıklayan EP:Centre Türkiye Genel Müdürü Mustafa Altındağ, EP:Center mağazalarının tüketicinin tüm ihtiyaçlarını giderebilecekleri merkezler olarak, markalı ürünlerde en cazip fiyatı sunma iddiası ile hareket edeceğini söyledi.

Tüketici karşısına geniş ürün yelpazesi ile çıkma misyonu doğrultusunda Türkiye’de açacakları en küçük mağaza büyüklüğünün 1000 – 1.500 metrekarenin altına inmeyeceğini vurgulayan Mustafa Altındağ, ürün gamının da her zaman 5 binin üzerinde tutulacağını vurguladı.

Satış kadar satış sonrası hizmetlerle de tüketicinin yanında olmayı hedeflediklerini söyleyen Altındağ, ilk etapta bu desteği mağaza içerisinde vereceklerini ifade ediyor. Danışmanlık konusunun öncelikli çalışmaları arasında yer alacağını belirten Altındağ, önümüzdeki dönemde bu hizmeti daha da özel hale getireceklerini belirttiği konu hakkındaki açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Türkiye’de teknoloji kullanımı hala yeterince yaygınlaşmış değil. Bence burada çok büyük bir ihtiyaç söz konusu. Bizim gibi pazara yeni giren şirketlerin bu pazarı genişletmesi gerekli. Türkiye ancak bilgi ve iletişim teknolojileriyle kalkınabilir. Biz de EP:Centre olarak bu gelişmeye destek verebilmek için ürünlerimizi en avantajlı ve rekabetçi fiyatlarla sunmanın yanı sıra, danışmanlık hizmeti birimimizle müşterimizin ihtiyaçlarına göre en doğru ürüne yönlenmesi, tercih ettiği üründen maksimum faydayı elde etmesi konusunda da destek vereceğiz.”

Altındağ, EP:Centre’ın mağazalarında Türkiye’de son derece yaygın olan taksit ve kampanya gibi enstrümanları da kullanacaklarını sözlerine ekledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.