Erdoğan Elon Musk’ı Türkiye’ye ve yatırıma davet etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu toplantısı için bulunduğu ABD'nin New York şehrinde Elon Musk'ı kabul ederken yedinci Tesla fabrikasını Türkiye'ye kurması için davet etti

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan BM Genel Kurulu toplantısı için bulunduğu ABD’nin New York şehrinde Elon Musk’ı kabul ederken yedinci Tesla fabrikasını Türkiye’ye kurması için davet etti.
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından toplantı sonrasında sosyal medya hesaplarından yapılan bilgilendirmede, hem toplantıya ilişin fotoğraflar hem de toplantıdaki görüşmelere ilişkin notlar paylaşıldı.

  Yedinci Tesla fabrikası için çağrı

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada,

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, New York’ta Türkevi’nde Tesla ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ı kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Musk’a Türkiye’nin teknoloji alanındaki atılımlarından, Dijital Türkiye Vizyonu ve Ulusal Yapay Zeka Stratejisi’nden bahsetti. TOGG’un Türkiye’de yollara çıkmasıyla birlikte Tesla’nın da Türkiye pazarına girdiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tesla’nın yedinci fabrikasını Türkiye’de kurması için çağrı yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin uzay programı kapsamında atılan ve atılacak adımlarda SpaceX ile iş birliği imkanlarının doğabileceğini ifade ederek Musk’ı İzmir’de düzenlenecek Teknofest’e davet etti” denildi. Elon Musk’ın davete, oğlu ile birlikte katıldı.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu