Ericsson Avea’nın kapasitesini ikiye katlayacak

Türkiye’nin genç ve dinamik operatörü Avea, Ericsson ile şebekelerinin güncellenmesi için anlaştı. Bu anlaşma kapsamında Ericsson, Avea’nın santral kapasitesini bugünkü değerinin iki katına çıkararak, yüksek veri hızlarına erişim sağlayan EDGE (Enhanced Data Rates For Global Evolution) teknolojisini devreye alacak. EDGE teknolojisi ile operatörlerin mevcut altyapısı (GSM-GPRS) üzerinde hızlı veri aktarımı en kolay ve verimli şekilde sağlanıyor. Avea’nın Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Cahit Paksoy, “Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en kaliteli şekilde, en uygun koşullarda ve yeni teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak vermek en önemli önceliğimiz. Bu doğrultuda, teknoloji lideri Ericsson ile yaptığımız bu anlaşma ile de yeni bir adım daha atmış oluyoruz. Şebekelerimizin devam eden genişleme çalışmalarında en önemli yeri teşkil eden bu güncelleme sayesinde hızlı müşteri artışımızın ihtiyaçlarına daha da iyi cevap verebileceğiz.” diye konuştu.

Avea ile böyle önemli bir anlaşmaya imza atmış olmaktan çok mutlu olduklarını belirten Ericsson Türkiye, Avea Müşteri Grubu’ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cem Ağaoğlu ise şunları söyledi: “Bu yatırım ile Avea, altyapısında teknolojik anlamda büyük ve yeni bir adım atmış olacak. Bu adım da Avea’ya daha kaliteli ve daha fazla çeşitli hizmetleri yurt çapında sunma olanağı sağlayacak.”

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.