Ericsson’da Ziya Erdem’e yeni görev

Ericsson Türkiye ve İsrail “Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı” Ziya Erdem, 1 Nisan tarihinden itibaren 22 ülkeden oluşan Orta Doğu Bölgesi’nde “Turkcell Global Müşteri Birimi Başkanı” görevine getirildi. Ericsson Ortadoğu Bölgesi Yönetim Takımı’nın bir üyesi olan Erdem, Ericsson’daki yeni görevi kapsamında Turkcell ile Ukrayna ve Belarus iştirakleri Life’ı da kapsayan uluslararası bir alanda çalışmalarını sürdürecek.Ericsson Türkiye ve İsrail pazar biriminde 2008 yılında göreve başlayan Ziya Erdem, bilişim ve telekomünikasyon alanındaki deneyimleriyle tanınıyor. 2005 – 2008 yılları arasında, Çalık Enerji Telekomünikasyon’da Üst Düzey Telekomünikasyon Danışmanı olarak görev yapan Erdem, bundan önce Interkom Telekomünikasyon’da CEO, Sabancı Telekomünikasyon’da COO, Türk Nokta Net Bilgi Hizmetleri’nde CEO, TicaretNet’te Genel Müdürlük gibi üst düzey pozisyonlarda rol almıştı.

Uluslararası San Diego Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan Ziya Erdem, San Diego Coleman College’da Bilgi Teknolojileri Bilimi üzerine eğitim almış ve San Diego Üniversitesi’nde İşletme Yönetimi üzerine yüksek lisans yapmıştır.

Bölgesel yapılanmada gerçekleştirilen düzenlemeyle birlikte pazar birimlerinden oluşan Ericsson global yapısından, daha fazla ülkeyi kapsayan bölgesel yapıya geçiş yapılmış ve böylece Ericsson’un mevcut 23 pazar birimi, 10 bölgesel yönetime dönüştürülmüştü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.