Ana sayfa BT Gündem Ericsson’dan Hindistan’la 2 milyar dolarlık anlaşma

Ericsson’dan Hindistan’la 2 milyar dolarlık anlaşma

79
0

Hindistan’ın lider entegre Telekom servis sağlayıcısı Bharti Airtel, Ericsson ile GSM/EDGE şebekesinin artırımı ve kapasite yönetimini de içeren 2 milyar Dolar değerinde bir anlaşma imzaladı. Şebeke artırımı Bharti Airtel’in ülke çapındaki kullanıcılarına son teknoloji ürünü bütünleşik şebeke üzerinden dünya standartlarında ve etkin maliyetli ürün ve servisler sunma vizyonuyla örtüşüyor. Anlaşma Bharti Airtel’in kırsal kesimlerdeki erişimini artırmasına yardım edeceği gibi lider pozisyonunu da destekleyecek.2 yıllık tedarik ve servis anlaşması kapsamında Ericsson, Bharti Airtel’in Hindistan’ın 15 bölgesinde ve tüm Hindistan’ı kapsayan ön ödemeli platformunda 23 bölgesindeki GSM şebekesinin dizayn, planlama, kurulum, optimizasyon ve yönetimini gerçekleştiriyor olacak. Ericsson aynı zamanda perakende ve kurumsal segmentlerde tüm mobil kullanıcıların ileri seviyede veri servisleri kullanımına imkan sağlayan tüm Hindistan’a entegre cihaz yönetimi çözümleri sunuyor olacak.

Manoj Kohli, Bharti Airtel Başkan ve CEO’su konu ile ilgili; “Bharti’de her zaman müşterilerimize dünya standartlarında ürün ve servisler sunma çabasındayız. Ericsson ile iş birliğimiz, şebekelerimizi zenginleştirmek için Ericsson’un global uzmanlığıyla beslenerek daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaya odaklanmamızı sağlıyor ve bu inancımızı destekliyor.” dedi ve ekledi: “Son teknoloji ürünü bu şebeke, ses ve veri alanında, CBC (özel grup ücretlendirmeleri), LBS (konum bazlı servisler) ve kurumsal VPN servisleri gibi daha yenilikçi ürün ve çözümler sunmamızı sağlayacak.” Bharti ve Ericsson aynı zamanda enerji etkinliğine sahip donanım ve alternatif enerji kaynakları ile enerji optimizasyonuna odaklanacak bir çalışma grubu oluşturmayı planlıyor

Ericsson Hindistan Başkanı Mats Granryd, “Bu anlaşma Bharti’nin kullanıcılarına yenilikçi ses ve veri servisleri sunmak üzere bütünleşik ağ ve kırsal Hindistan bölgelerinde kapsama alanı artırımına yönelik bakış açısının önemli bir parçası. Bharti Airtel’in, sürdürülebilir ve yenilikçi çözümler üzerinden iletişim sağlama yönündeki stratejimizi destekleyen bu önemli adımında Ericsson’la iş ortaklığını seçmesinden gurur duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Ericsson 1995 yılından beri Bharti Airtel’in stratejik iş ortağı ve Hindistan’daki 15 bölgede GSM/EDGE şebekesinin 70%’ini yönetiyor. Ericsson’un ülke çapındaki tahsilât çözümleri Bharti Airtel’in 23 bölgesindeki müşterilerine tedarik ediliyor.