Ericsson’dan yazılım test merkezi

Ericsson’un İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde (İZTEKGEB) kurulan “EricssonYazılım Test Merkezi”nin resmi açılışı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım tarafından gerçekleştirildi. Ericsson’un test konusundaki know how’ını Türkiye’ye taşıyacak olan merkez, Avea müşterilerine sunulacak tüm ürünleri test ederek sonuçlarını raporlayacak.

Ericsson, test konusundaki global know how’ını Türkiye’ye taşıyacak bir ilke imza attı. Merkez, aynı zamanda Ericsson’un bu alanda bölgede gerçekleştirdiği ilk yatırım olması açısından da önem taşıyor.

Türkiye’de yazılım geliştirme konusunda kalite standartlarının artırılmasında önemli bir adım olan Ericsson- Yazılım Test Merkezi, Avea müşterilerine sunulacak tüm ürünleri önceden test ederek sonuçları raporlayacak.  Merkezin önümüzdeki yıllarda yazılım geliştirme ve bakım/destek fonksiyonlarını da kapsayacak şekilde tüm yazılım geliştirme sürecine hizmet vermesi hedefleniyor.

EricssonYazılım Test Merkezi resmi açılış törenine katılan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, İzmir’in bilişimin merkezi olma yolunda büyük potansiyeli olduğuna dikkat çekerek, İzmir’de bilişim sektöründe istihdamın 3.000’i geçtiğini, bu rakamı dörde katlayacak potansiyelin bulunduğunu belirtti.  Ericsson’un 127 yıllık bir geçmişi olduğunu hatırlatan Binali Yıldırım, “Ericsson’un İzmir’de kurulup hisse senedi çıkardığını biliyor muydunuz? Bu firmanın İzmir’e karşı sorumluluğu var. Bir süre önce kurulan Ericsson -Avea Yazılım Test Merkezi, katma değeri yüksek işler yapıyor. İşin daha başında ama önü açık, geleceği parlak bir iş kolu” dedi.

 

Ericsson Türkiye Ülke Müdürü Ziya Erdem düzenlenen basın toplantısında “Ericsson, bu merkez ile Bilişim Teknolojileri alanında yönetilen servislerin testi konusundaki (IT Test Managed Services) uluslararası bilgi birikimini ve tecrübesini Türkiye’ye taşımakla kalmayacak, Orta Doğu bölgesinde bu yönde oluşacak ihtiyaçlara da cevap verecek. Söz konusu merkez, pek çok yeni mezun ve öğrenciye iş olanağı yaratacak. Bu merkezi açarak yazılım geliştirme, yaşam döngüsü yönetimi, kalite süreçlerinin uçtan uca yönetimi ve bilişim sistemleri operasyonları konusundaki becerilerimizin Türkiye’de genişletilmesinde de önemli bir adım atmış olacağız. Türkiye’de yazılım ihracatının öncü kuruluşu Ericsson olarak, bu merkezi bizim açımızdan özel kılan diğer bir husus ise Türkiye’den sağlayacağımız hizmetlerle bölgedeki diğer müşterilere de ulaşarak teknoloji alanında bölgesel liderlik vizyonumuza katkıda bulunacak olmasıdır “ dedi.

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.