Ericsson ile 3G’nin ötesine yolculuk

Demoda, canlı bir WCDMA sistemi üzerinde, HSDPA teknolojisi ile video streaming ve mobil İnternet üzerinden çeşitli müzik klipleri, fotoğraflar, video yükleme olanakları gösterildi. Performans bilgisi, 4.9 Mb/sn’a kadar veri girişiyle birlikte grafik kullanıcı arayüzünde gösterildi. Ericsson HSDPA sistemleri, bu yılın ikinci çeyreğinden itibaren uçtan uca bir performansla çalışıyor. Birçok müşteriye sistemlerin demoları ve test çalışmaları yapılıyor. Sistemlerin ticari duyuruları ise 2005’in ikinci çeyreğinde yapılacak.
Son kullanıcılara 14Mbps paket erişim hızı sağlayan en yeni WCDMA teknolojisi HSDPA, sistem kapasitesini 3 kat artırarak, son kullanıcı deneyimlerini geliştiriyor.

Ericsson, genişbant erişime olan geniş talebin, mobilitenin de etkisiyle dizüstü bilgisayar penetrasyonunun güçlü büyümesi ve WCDMA ağlarına olan ihtiyacın artmasının, operatörler için çok çekici bir iş fırsatı olduğuna inanıyor. WCDMA genişbant erişimi, iş ortaklarımızla her zaman her yerde iletişim halinde olmamıza ve sabit genişbant erişim servisleri ile yapabildiklerimizin hepsini gerçekleştirmemize olanak sağlıyor.
Ericsson, WCDMA alanında tartışmasız lider konumda. Dünyadaki en geniş WCDMA patent portfolyosuna sahip olan Ericsson, 2004 yılında yaklaşık olarak dünyadaki WCDMA sistem kurulumlarının yarısını gerçekleştirmiş olacak. 2000 yılından itibaren pazara sunulmakta olan Ericsson WCDMA sistemleri HSDPA teknolojisine kolayca yükseltilebiliyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.