Ericsson’un küresel insan kaynağı dönüşümünü Türk yönetecek

2007 yılından bu yana Ericsson’da önemli başarılara imza atan ve son olarak Ericsson Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları ve Organizasyonu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak çalışan Yeşim Aksu, Ericsson Global İnsan Kaynakları Dönüşüm Stratejisi Direktörlüğü görevine getirildi.

1971 doğumlu olan Yeşim Aksu, 1995 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun oldu. Aynı dönemde ODTÜ Alman Dili ve Edebiyatı Çift Anadal Lisans eğitimini tamamlayan Aksu, 1998-2000 yılları arasında Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Teknolojileri alanında eğitim aldı. 1997 yılında ACK Group of Companies’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalışma hayatına başlayan Yeşim Aksu, sırasıyla Siemens-Simko A.Ş., Pamukbank, Bimsa A.Ş., T-System Bilişim Teknolojileri A.Ş. ve T-Systems Enterprise Services şirketlerinde insan kaynakları alanında üst düzey yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

2007 yılında Türkiye & İsrail Bölgesi İnsan Kaynakları ve Organizasyonu’ndan sorumlu Başkan Yardımcısı olarak Ericsson’da çalışmaya başlayan ve 2010-2012 yılları arasında Ericsson Orta Doğu ve Kuzey Afrika Bölgesi İnsan Kaynakları ve Organizasyonu’ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Yeşim Aksu, Haziran 2012 itibariyle Ericsson Global İnsan Kaynakları Dönüşüm Stratejisi Direktörü görevini üstlenecek. Yeşim Aksu yeni görevinde, İnsan Kaynakları fonksiyonunun global Ericsson’da dönüşümünü yönetecek.

Yeşim Aksu, ileri düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu