Ana sayfa BT Gündem Ericsson ve Deutsche Telekom ile dev işbirliği

Ericsson ve Deutsche Telekom ile dev işbirliği

120
0

Ericsson ve dünyanın en büyük sabit hat operatörlerinden biri olan Deutsche Telekom “Dış Kaynak Kullanımı Hizmetleri” alanında altı yıllık bir iş ortaklığına imza attı. Stratejik olarak önem taşıyan anlaşma, Deutsche Telekom’un Almanya’daki microwave şebekesinde yer alan operasyon ve hizmetlerini kapsıyor.İşlem sürecinin bir parçası olarak T-Com’un yaklaşık 200 çalışanı dünyanın lider telekom ve servis sağlayıcısı Ericsson’a transfer edilecek. T-Com aktif microwave değerleri ve ilgili operasyon etkinliklerini Ericsson’a devredecek. Ericsson bu noktada Deutsche Telekom AG’nin Almanya’daki planlama, uygulama, operasyon ve saha servisleri de dahil tüm microwave bazlı linklerinin operasyon ve tahakkuklarının sorumluluğunu üstlenmiş oluyor. T-Com aynı zamanda, devam eden dış kaynak kullanımı hizmetleri anlaşmasının bir parçası olarak Ericsson’dan kapasite alımı yapacak.

Ericsson Global Servisler Birimi Üst Düzey Yöneticisi Hans Vestberg: “Şebekenin yüksek kalitesini korumak ve aynı zamanda müşterilerimizin maliyetlerinde etkinlik yaratmaya yardım etmek dışında, önümüzdeki yıllar içinde portföyümüze yeni müşteriler ekleyerek, microwave şebekeler operasyonunda karlılığı artıracağımızdan eminiz. Bu anlaşma, dış kaynak kullanımı hizmetlerini Almanya’da büyüyen bir alan ve başarı hikayesi yapma yönündeki stratejimize temel oluşturacak. T-Com’dan aramıza katılacak olan kalifiye çalışanlara da gerçek bir global oyuncunun uluslar arası yayılımında etkileyici kariyer imkanları sunacağız.” şeklinde konuştu.

Bugün, Microwave şebekedeki veri trafiğinin büyük çoğunluğu Ericsson’un sağladığı sistemler üzerinden aktarılıyor. Deutsche Telekom/T-Com ile gerçekleştirilen bu anlaşma, Ericsson’un microwave ve dış kaynak kullanımı hizmetleri alanındaki lider pozisyonunu destekliyor.

Ericsson, teknoloji alanındaki liderliği ile mobil ve geniş bant Internet iletişiminin geleceğini şekillendiriyor. 140’dan fazla ülkede, sağladığı yenilikçi çözümler ile Ericsson, dünyanın en güçlü iletişim firmalarının yaratılmasında önemli rol oynuyor.