Ericsson Yarış Ekibi hazır! Yarış başlıyor…

Volvo Okyanus Yarışı, 5 Kasım’da İspanya’dan başlıyor. Ericsson, yarışa kendi ekibi ile katılıyor. Ericsson teknolojisi sayesinde yarış, 7 gün 24 saat boyunca izlenebilecek. Yarışlarla ilgilenen, gelişmeleri merak eden herkes, yarış ekibinin yaşadıklarına tanık olacak, mobil ve İnternet teknolojisini kullanmak suretiyle bizzat onlara katılabilecek.
“Herkesin birbiriyle, her yerde, her an iletişim kurabildiği bir dünya” vizyonu, Ericsson’un bu yarışa katılma nedenlerinden biri. İletişim teknolojilerini her şekilde, çok üst seviyelerde kullanabilen bir ekip ile Ericsson, bu vizyonunu hayata geçirme olanağı bulacak.

Bu yarış sayesinde Ericsson tüm dünyadaki müşterilerine ulaşma olanağına sahip olacak. Ericsson ve Semcon, yarış boyunca durulacak farklı limanlarda yatı bir buluşma noktası ve Ericsson’un teknik çözümlerini tanıtmak için bir platform olarak kullanacak.

Ericsson Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Bert Nordberg, Ericsson’un böyle bir yarışa katılma sebebini şöyle açıkladı:
“Bu yarışta hız, karmaşık teknolojiler, çetin rekabet ve zorlu koşullar var. Bu durum, dünya çapında telekomünikasyon sektörünün karmaşıklığının aynası gibi. Fakat bu yarış, teknolojiye rağmen öncelikle ve özellikle insanlar arasında. Hepimizin bir parçası olduğumuz insanlar arasındaki bir yarış. Ekibimizin ruhu, Ericsson’un şirket değerleri olan “profesyonellik”, “saygı” ve “sabır”, yani başarılı bir okyanus yarışı ekibinin özündeki üç özelliğe dayanıyor”.

Ericsson yarış ekibinin yatı, İngiltere – Lymington’daki dünyaca ünlü Green Marine tersanesinde Jason Carrington’un gözetimi altında inşa edildi. Yatın inşa planı, dünyanın önde gelen yarış ve gezi teknesi tasarımcısı olan Farr Yacht Design’in ürettiği özel bir tasarıma dayanıyor. Tasarım, en ileri güvenlik ve performans teknolojilerinin kullanıldığı bir teknoloji harikası.

Ekip, filodaki en hızlı VO80’ı yaratmak amacıyla Ericsson Yarış Ekibinin geniş kapsamlı deneyimini daha da arttırmak için Farr Yacht Design’ın tasarım ekibiyle ve Gren Marine’in inşaat ekibiyle yakın bir işbirliği içerisine girdi.

Ericsson yatının kaptanı ve seyir subayı ise, ingiliz yatçılar Neal McDonald ve Steve Hayles oldular. Ericsson Yarış Ekibi, tasarım ve geliştirme ortağı olarak Semcon tarafından desteklendi. Atlant Ocean Racing ise ekip ve proje yönetimini yürüttü.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.