Ana sayfa BT Gündem ESET uzaktan yönetim modülünü yayımladı

ESET uzaktan yönetim modülünü yayımladı

66
0

ESET, masaüstü ve sunucu yazılımlarının tek bir panelden merkezi yönetimini sağlayan ESET Remote Administrator 3.0’ı piyasaya sürdü. NOD32 Antivirus ve Smart Security yazılımlarının kullanımı arttıkça ESET Remote Administrator, müşterilerin var olan ve gelişen tehditlere karşı en yüksek düzeyde korumayı sağlayan ESET’in bu yazılımlarının geniş dağıtımlarını yapmalarına yardımcı oluyor. ESET Remote Administrator 3.0, daha kolay politika tanımlamaları kullanılmasını sağlayan active directory ile olan entegrasyonu önemli ölçüde arttırıyor. Güvenlik çözümlerini uygun olmayan araçlar ile yönetmeye çalışmak zaman ve para kaybına sebep olur. ESET Remote Administrator’ın yazılım dağıtımı için uyarlanmış merkezi yönetim konsolu toplam maliyeti büyük ölçüde azaltır. Remote Administrator ayrıca BT Yöneticilerinin tüm ESET çözümlerini bir yerden kontrol etmelerini ve tehditlere, günlüklere, imza güncelleme veri tabanına zamanında müdahale etmelerini sağlar.

IDC Araştırma Analisti Brian Burke; Ağ yapılarının artık tek bir bina ya da yerleşke ile sınırlı kalmadığını ve ESET Remote Administrator’ın BT yöneticilerine, kolayca active directory tabanlı politika tanımlamak ve güvenlik yazılımlarının kontrolünü birden fazla lokasyonda yapabilmek imkânı sağladığını söyledi.

ESET Yönetim Kurulu Başkanı Anton Zajac; Gün geçtikçe daha çok kurumun çok farklı lokasyonlarda ağ yapılarının bulunduğunu, bu durumun etkili ve merkezi bir güvenlik çözümü ihtiyacı doğurduğunu ve bu eğilim devam ettikçe geniş ölçekli firmaların tek merkezden yönetilebilir ve sistem performansını etkilemeyecek güvenlik çözümü ihtiyaçlarının artacağını söyledi. ESET Remote Administrator müşterilerin her zamanki gibi ESET’ ten beklediği etkili ve faydalı proaktif tehdit korumasını geliştirilmiş active directory desteği ile sağlıyor.

ESET Remote Administrator dağıtım işlemini basitleştirirken işletmelerin hali hazırda gerçekleştirdikleri yatırımların değerini de arttırıyor.