Eti raporlama uygarlığı!..

Netron Corporate Solutions, Netron Yazılım’ın da desteğiyle Eti için hazırladığı veri ambarı ve raporlama sistemi çözümünü eksiksiz olarak tamamladı. Böylelikle, Eti’nin satış ve pazarlama verilerinin analiz amaçlı olarak satış personeli ve yöneticilerine sunulması için gerçekleştirilen veriambarı ve raporlama sistemi, hizmete girdi. NCS tarafından hayata geçirilen çözümde Eti ürünlerinin ürün, distribütör (bayi), ilçe, il, bölge, satış kanalı bazında ve 5 yıllık verilerin gün detayında analiz amaçlı raporlarının alınması hedefiyle hareket edildi. Kullanıcılar, gerçekleştirilen bu çözümle statik ve halihazırda bulunan raporlardan alamadıkları pek çok iş bilgisine esnek, kolay kullanılabilen ve kullanıcı ihtiyaçlarına en uygun yapıda erişebilme imkanına sahip oldular.

Eti’nin ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla uzun süren test çalışmaları sonucunda, proje için en doğru donanım bileşenleri belirlendi ve yüksek kapasiteli bir sunucu kullanıldı. Projede tamamen Microsoft ürün ve teknolojilerinden yararlanıldı. Çözümün arayüzünün kullanıcı alışkanlıkları göz önüne alınarak dizayn edilmesi, ortaya çıkan ürünün çok kısa bir sürede tüm organizasyon bünyesinde geniş ve etkin bir biçimde kullanılmasının en önemli nedenlerinden birisi oldu. Hazırlanan çözümün özelliklerinden bir diğeri ise, herhangi bir dış yardım almaksızın, kullanıcının kendi isteklerine uygun raporları uygulama içerisinden oluşturabilmesi.

Eti Pazarlama Bilgi Sistemleri Müdürü Süleyman Tekincan Netron Corporate Solutions’la birlikte hayata geçirdikleri projeyle ilgili NCS’in ihtiyaçlarını çok net bir şekilde saptayarak kapsamlı çözüm önerilerinde bulunduğunu belirterek “Satış ve pazarlama verilerimizin analiz amaçlı olarak kullanılmasına yönelik yürütülen çalışma, en hızlı ve hatasız sonuçları üretecek şekilde gerçekleştirildi. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki, Eti’nin ve NCS’in vizyonu bu projede birbiriyle tam olarak örtüştü ve mükemmel bir çözüm ortaya çıktı” diyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.