Etiya Silikon Vadisi’nde geliştirdi, Barcelona MWC17’de tanıtıyor

Etiya, Türk mühendisler tarafından Silikon Vadisi’nde geliştirdiği yapay zeka ve diğer çözümleriyle Barselona’da Mobil Dünya Kongresi’nde görücüye çıkıyor.Mobil destekli akıllı şehirler kavramının ön plana çıkacağı kongreye katılan Etiya, Silikon Vadisi’nde geliştirdiği ilk yerli yapay zeka ürününün yanı sıra yenilikçi çözüm ve ürünlerini de katılımcılarla buluşturacak.

Telekom, enerji, perakende, medya ve finans başta olmak üzere farklı sektörlerde iş ortaklarına yenilikçi kurumsal, mobil ve bulut çözümleri sunan Etiya’nın Kurucu Ortağı ve CEO’su Aslan Doğan, “Telekom sektörünün geleceğinin konuşulacağı bu platformda yer almaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasını yapıyor. Singapur ve Silikon Vadisi’ndeki ofislerinin yanı sıra onlarca ülkeye gerçekleştirdikleri kurumsal yazılım ihracatıyla artık global bir teknoloji şirketine dönüşen Etiya için bu platformun önemine değinen Doğan, sözlerine şöyle devam ediyor:

MWC, yeni ürünlerimizi tanıtmanın ötesinde, küresel iş ortaklıklarımızı büyütmek için de eşsiz bir platform. Hızla değişen ve gelişen teknoloji dünyasında, süreci doğru yönetebilmek büyük önem taşıyor. Türkiye’nin yazılım ihracatına katkı sunan bir şirket olarak buradaki fırsatları, ülkemiz ekonomisine sağlayacağımız katma değer açısından da önemsiyoruz. Hem ürün ve çözüm geliştiren hem de işletmelere dijital dönüşümlerinde destek olan bir şirketiz. Küresel devlerin rekabet ettiği bilişim pazarının lider şirketlerden biri olmayı hedefimiz doğrultusunda bu gibi etkinliklerde yer almaya devam edeceğiz.”

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.