Etiya’nın yapay zekası, Afrika’da ödüllendirildi

Etiya, Afrika’nın “dijital kalp atışı” olarak nitelendirilen AfricaCom etkinliği kapsamında gerçekleşen AfricaCom Ödülleri için “En İnovatif Yapay Zeka Kullanımı” kategorisinde ödüle aday gösterildi.Etiya, bu yıl 21. kez düzenlenecek olan AfricaCom Ödülleri tarafından “En İnovatif Yapay Zeka Kullanımı” kategorisinde ödüle aday gösterildi. Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım şirketi olan Etiya, 650’yi aşkın mühendis kadrosu ile Ar-Ge yatırımları cirosunun yüzde 20’sinin üzerinde olan Etiya, yapay zekaya en fazla yatırım yapan şirket konumunda.13-15 Kasım 2018 tarihleri arasında dünya genelinden 14 bin katılımcı ve 450 konuşmacıyı Cape Town’da bir araya getirecek olan AfricaCom 2018, Afrika’nın djital kalp atışı olarak nitelendiriliyor.
Etkinlik kapsamında düzenlenen AfricaCom Ödülleri, Afrika başta olmak üzere tüm dünyayı Dördüncü Sanayi Devrimi’ne taşıyan başarılı şirketleri, kişileri, ürünleri ve çözümleri ödüllendiriyor. Bu sene en başarılı inovasyonlar dokuz farklı kategoride ödüllendiriyor
Etiya’nın yer aldığı” En İnovatif Yapay Zeka Teknolojisi Kullanımı “kategorisinde, Huawei Technologies, Ericsson-Orange Botswana ve Simfony gibi şirketler de bulunuyor. Bu kategoride, iş dünyasının karşılaştığı zorluklara karşı en kapsamlı ve etkili çözümleri sunan yapay zeka teknolojileri değerlendiriliyor.
Yapay Zeka’ya en fazla yatırım yapan şirketiz
AfricaCom Ödülleri tarafından En İnovatif Yapay Zeka Teknolojisi Kullanımı kategorisinde aday gösterilmiş olmaktan gurur duyduklarını ifade eden Etiya CEO’su Aslan Doğan, önceliklerinin veri yönetimi ve yapay zeka teknolojileri olduğunu ifade ediyor. Doğan, “Yapay zekaya en fazla yatırım yapan şirketiz. Geleceği yakalamak için bu alana odaklanmak zorundayız. Fark yaratacağımız alan burası; çünkü veriye hakim olan, geleceğe de hakim olacak. 2019’da da bu alanda yatırımlarımız devam edecek.” bilgisini veriyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Reklam Engelleyici kullandığınız için, içeriğimizi görüntüleyemiyorsunuz. Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. İçeriğimizi görüntülemek ve reklam gelirlerimizi artırmamıza yardımcı olmak için reklam engelleyici uygulamanızı kapatarak yeniden deneyin.