eTR ödüllerine başvuru süresi uzatıldı

TÜSİAD ve TBV tarafından bu yil 10.’su düzenlenen eTR Ödülleri’nin son başvuru tarihi 12 Ekim 2012, Cuma gününe uzatıldı. Ödüller, bu yıl Aralık ayı içerisinde, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nde yapılacak törenle sahiplerini bulacak.

Bu yıl 10.’su gerçekleştirilecek “eTR Ödülleri” kapsamında;
· Kamudan Vatandaşa eHizmetler,
· Kamudan İşdünyasına eHizmetler,
· Kamudan Kamuya eHizmetler,
· Yerel Yönetimler (Küçük, Orta, Büyük Ölçekli) kategorilerinde ödüller verilecek.

Kamudan Vatandaşa eHizmetler, Kamudan İş dünyasına eHizmetler ve Kamudan Kamuya eHizmetler kategorilerine kamu sektörünün (kamu kurumu niteliğinde meslek kuruluşları dahil) merkez veya taşra teşkilatları; Yerel Yönetimler Kategorisi’ne ise yerel yönetimler ve bağlı kuruluşları başvuruda bulunabilecek.

Başvurularda, uygulamaların etkin (aktif) ve/veya etkileşimli (interaktif) bir yapıya sahip olma şartı aranıyor. Halen tasarım ve geliştirme aşamasında bulunan uygulamalar, pilot projeler ve yalnızca bilgi veren edilgen (pasif) çözümler ise ödüllere aday olamıyor.

Yukarıdaki kategorilerin koşullarını tam karşılamamakla birlikte, modern devlet anlayışını destekleyen, şeffaflık, sosyal sorumluluk, istihdam olanağı yaratmak, maliyet verimliliğini artırmak gibi ilkeleri benimseyen uygulamalar da “özel ödül” ile ödüllendirilecek.

Ayrıca 10.eTR Ödülleri’ne özel olarak, önceki yıllarda eTR ödülü almış olan projelerin gelişimlerinin takip edilmesi ve projelerin kazanımlarının değerlendirilmesi sonucunda TÜSİAD-TBV eTR Yürütme Kurulu tarafından “En İyi Gelişim Gösteren Proje” ödülü verilecek.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.