Ev ararken çevresindekileri görün

Türkiye’nin lider emlak portalı www.hurriyetemlak.com, yeni uygulaması “Civar Bilgisi” ile ev ve ofis arayanlar için benzersiz bir rehber oluyor; tüm ilanlarda, emlağın yer aldığı semtteki sağlık ve eğitim kurumları, ulaşım olanakları ile alışveriş merkezlerine dair bilgiler görüntülenebiliyor. Böylece sadece ev ya da ofis hakkında değil, bulunduğu konum hakkında da bilgi alınıyor. 800bini aşkın ilanıyla Türkiye’nin eşsiz emlak rehberi niteliğindeki Hurriyetemlak.com, kullanıcılarının zamandan tasarruf etmesini sağlayacak ve hayatlarını kolaylaştıracak yeni uygulamaları hayata geçirmeyi sürdürüyor.

Sadece Hurriyetemlak.com’da bulunan yeni “Civar Bilgisi” uygulaması, yalnızca ilanlardaki ev ya da ofis hakkında değil, emlağın çevresi hakkında da fikir sahibi olunmasını sağlıyor. Civar Bilgisi’nde, ilandaki ev ya da ofisin yer aldığı semtteki sağlık, alışveriş ve eğitim merkezlerine, ulaşım olanaklarına dair bilgiler yer alıyor. Örneğin, ev arayan aynı zamanda çocuğunu okula yazdırmayı planlayan bir aile, aradığı evin yakınındaki okul imkanlarını tek tıkla görebiliyor; ev civarındaki otobüs ve metro durakları ile vapur iskeleleri hakkında bilgi sahibi oluyor. Böylece aylık 4,5 milyona yakın Hurriyetemlak.com kullanıcısı, aradıkları ilanın ne kadar merkezi konumda olduğunu kolayca öğreniyor.

Hurriyetemlak.com Koordinatörü Burçak Şimşek; “Araştırmalarımız sonucunda kullanıcılarımızın, gayrimenkul satın alma veya kiralama kararlarını etkileyen en önemli unsurlardan birinin, gayrimenkulün konumu olduğunu gördük. Oysa internet aramalarında, gayrimenkulün değerini belirlemede etkili olan konum bilgilerine güvenilir şekilde ulaşmak bugüne kadar oldukça zordu. Türkiye’de ilk kez Hurriyetemlak.com’un kullanıcılarına sunduğu Civar Bilgisi uygulamamız ile ev ya da ofis arayanlara büyük kolaylık sağlıyoruz. İlandaki Alışveriş, Okul, Hastane ve Ulaşım başlıklarını seçenler, harita üzerinde yerlerini görebiliyor ve ortalama uzaklıkları hakkında öngörü sahibi oluyor” diyerek uygulama hakkında bilgi verdi.

İlk etapta ulaşım, sağlık, eğitim ve alışveriş başlıklarından oluşan Hurriyetemlak.com’un “Civar Bilgisi” uygulamasının, yakın zamanda sinema, tiyatro, eczane, market vb. gibi farklı bilgileri içerecek şekilde geliştirilmesi de planlanıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu