Evde yaşlılara “Angel” eşlik edecek

Vestel, Resmi Teknoloji Sponsoru olduğu CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda, Kablosuz Güvenlik ve Ev Otomasyon Sistemleri pazarına yönelik yeni ürün ailesi Vestel Angel’ı tanıttı. Vestel, “Angel” markasıyla kablosuz güvenlik ve ev otomasyon sistemleri sektörüne giriyor. “Akıllı ev konsepti” çerçevesinde teknolojik çözümler sunacak olan Vestel Angel, hem hırsızların korkulu rüyası, hem de evdeki gözünüz olacak.

Her 14 dakikada bir soygunun olduğu İstanbul ve diğer büyük şehirler başta olmak üzere, tüm Türkiye’de önemli bir boşluğu dolduracak olan Vestel Angel serisi, hırsızlığa karşı sağladığı güvencenin yanı sıra evde yalnız kalan yaşlı ve çocukların güvenliğini de sağlıyor. Vestel Angel, ev ve işyerlerinin “koruyucu meleği” olacak.

İçerisinde kablosuz hareket dedektörü, kablosuz duman dedektörü, cam kırılma dedektörü, manyetik kontakt, uzaktan kumanda ünitesi gibi çeşitli modüller bulunan Vestel Angel paketinin kurulu olduğu mekanlar, 7 gün-24 saat Merkezi Gözlem İstasyonu, MGİ tarafından gözetim altında tutuluyor.

Konu ile ilgili olarak CeBIT Bilişim Eurasia Fuarı’nda açıklama yapan Vestel Dayanıklı Tüketim Malları Pazarlama A.Ş. Genel Müdürü Levent Hatay, Türkiye’de güvenlik ve ev otomasyon pazarının gelişme aşamasında olduğunu belirtirken, Vestel’in hedefinin pazarı büyüterek, tüm diğer sektörlerde olduğu gibi pazarın önde gelen oyunculardan biri halinde gelmek olduğunu belirtti. AR-GE ve teknolojiye yoğun yatırım yapan bir şirket olarak elektronik sektörünün geleceğinin ‘dijital bütünleşme (digital convergence)’ konseptinde olduğunu ifade eden Levent Hatay, Vestel Angel kablosuz güvenlik ve ev otomasyon sistemlerinin bu alana yaptıkları yatırımın da bir göstergesi olduğunun altını çizdi.

Kablosuz iletişim şıklığı
Pazarda bulunan güvenlik sistemlerinin büyük çoğunluğundan farklı olarak Vestel Angel serisi ürünler, kontrol paneli ile kablosuz olarak iletişim kuruyor. Sadece güvenlik sistemleri için ayrılmış olan 868 Mhz frekansını kullanan Vestel Angel ürünleri, kablolu sistemlerde oluşan frekans kirliliğinin de önüne geçiyor.
Angel serisi kablosuz güvenlik ve ev otomasyonu ürün ailesi ile sadece hırsızlığa veya evde bulunan yaşlı veya çocuklara sağlık ve güvenliği konularında değil, kombi, klima ve aydınlatma cihazları ile iletişim kurarak bu cihazların uzaktan yönetilmesine de olanak tanıyor.
Ev sahibinin evde olduğu ve olmadığı durumlarda kapı veya camın açılması, ev içerisinde hareket algılanması veya camın kırılması gibi hallerde alarm veren sistem, telefon hattını kullanarak hem sizi hem de MGİ Merkezi Gözlem İstasyonu’nu uyarıyor.

Yaşlılar artık güvende
Yaşlılara yönelik gözetim özelliğine de sahip olan sistem, evde belirli bir süre hareket olmaması durumunda tıbbi yardım çağırma veya panel üzerinden evdeki yaşlı kişi ile konuşma gibi fonksiyonlara sahip.

Yakın zamanda kamera modülünün de ekleneceği Vestel Angel, bu sayede alarm duırumunda evin görüntüsünü cep telefonunuza iletme, Internet üzerinden evinizin görüntüsünü izleme gibi yeteneklere de sahip olacak.

Vestel’in bayi kanalı üzerinden tüm Türkiye genelinde satışa sunulacak olan Vestel Angel ailesi, WSS 100 Basic, WSS 200 Gold ve WSS 300 Platinium adlı üç ayrı paketten oluşuyor.

Vestel Angel güvenlik modülleri;

Angel Kontrol Paneli: Angel Kablosuz Güvenlik ve Ev Otomasyonu sisteminin beyni olan panel, tüm modüller ile bağlantıyı sağlıyor. Alarm durumunda gerekli çağrıları yaparak kullanıcıyı uyarıyor.

Kablosuz Hareket Dedektörü (PIR): Belli bir menzil içerisindeki hareketleri algılayan PIR, ev içerisinde herhangi bir hareket olması durumunda alarm veriyor. Pet Smart patentine sahip olan ürün, evde bulunan evcil hayvanların hareketlerini algılayarak yanlış alarm verilmesini önlüyor.

Kablosuz Manyetik Kontakt: Cam veya kapılara yerleştirilen ve iki parçadan oluşan bu manyetik modül, iki parçasının birbirinden ayrılması (kapı veya pencerenin açılması) durumunda alarm sinyali gönderiyor.

Kablosuz Duman Dedektörü: Yangının oluşma evresinde dumanı algılayıp kontrol paneline sinyal gönderiyor ve sesli uyarıda bulunuyor.

Uzaktan Kumanda Ünitesi: Angel kontrol paneline uzaktan erişilerek sistemin kurulmasını veya devreden çıkartılmasını sağlıyor.

Su Baskın Dedektörü: Belli seviyenin üzerinde suyun algılanması ile panele sinyal gönderiyor.

Kablosuz Cam Kırılma Dedektörü: 360 derece çok yönlü ses algılama ünitesi sayesinde cama uygulanan herhangi bir şiddeti veya cam kırılmasını panele sinyal ile iletiyor.

Kablosuz Harici Siren: Herhangi bir alarm durumunda panelin standart sireni haricinde 98 desibel ses şiddetinde sireni ve flaşörü ile uyarıda bulunuyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Biz, bağımsız yayın kuruluşu olarak, size sunduğumuz hizmetin maliyetini, reklam gelirleri ile karşılıyıoruz. Reklam gelirlerimizii artırmamıza yardımcı olun.