Evinizdeki cihazların kalbine Sony Tablet yerleşecek

Sony, ağ eğlence deneyiminde yeni bir dünya yaratmak amacıyla, mükemmel bir kullanılabilirlik ile eşsiz donanım, içerik ve ağ servislerini birleştirerek tasarladığı Android destekli Sony Tablet S modelini bir basın toplantısı ile tanıttı. Tüm Sony yeniliklerini eşsiz bir gövdede buluşturan Sony Tablet, Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürü Mohsen Noohi’nin ev sahipliğinde, Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson ve Sony Eurasia A.Ş. VAIO ve Mobil Ürünler Grup Ürün Müdürü Levent Ertoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında ilk kez Türkiye kamuoyunun huzurlarına çıktı.

Mohsen Noohi: “Hedefimiz, Sony Tablet ile pazar lideri olmak

Küresel Tablet ve PC pazarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan ve yükselen mobil yaşam trendi kapsamında tüketici beklentilerini karşılamak hedefiyle Sony’nin yeniliklerini sürdürdüğünü vurgulayan Sony Eurasia A.Ş. Genel Müdürü Mohsen Noohi: “Genel anlamda son ekonomik durumlar nedeniyle bir belirsizlik görülse de, Sony olarak, küresel PC pazarının 2011 mali yılında yaklaşık yüzde 7 oranında büyümesini bekliyoruz. Notebook PC’ler açısından, gelişmiş ülkelerde daralma görülse de, gelişmekte olan pazarlardaki güçlü artışlarla büyümenin yüzde 10 düzeylerinde olacağını tahmin ediyoruz. Tüketiciler her zaman yenilik arayışında ve mobilite, 21. yüzyıl yaşamının en yükselen trendi. Bu çerçevede, 2011 ile birlikte tablet pazarının da ivme kazanacağı çok açık. 2011 için tahminimiz Dünya genelinde 50 – 60 milyon, 2012 için de 70 – 80 milyon adet tablet satılması yönünde. Türkiye’de de bu pazarın 4 yıl içinde 4 kat büyümesini öngörüyoruz. Rekabetin yoğun bir şekilde yaşandığı bu dinamik pazarda, biz Sony olarak, tüm yeniliklerimizin birleştiği Sony Tablet ile düzenli olarak internete bağlanmanın yanı sıra zengin müzik, video ve oyun içerikleri ile eğlenmek isteyen tüketicilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılıyoruz. Hedefimiz Sony tablet ile pazarda bir numara olmak.”

Türkiye’deki tablet pazarında da ilk yıl sonunda yüzde 25 pazar payı hedeflediklerini dile getiren Noohi pazar payını Türkiye’de yüzde 40-50 olarak hedeflediklerini de dile getirdi. Ancak hükümetin üzerinde çalıştığı 16 milyon öğrenciye tablet bilgisayar verilmesini sağlayacak olan Fatih Projesi’nin bu pazar payı hedeflerine dahil olup olmadığı sorusu karşısında toplantıda söylediği pazar payları hedeflerinden anında geri adım atan Noohi “Ben yüzde 50 pazar payından bahsetmedim. Sadece 1 numara olmayı hedefliyoruz dedim. Ayrıca Fatih gibi büyük projeler pazarın dengesini değiştirecek gelişmeler. Bunlardan bağımsız olarak sadece pazarın “perakende” ürün satış rakamlarındaki hedefimizi söyledim” dedi.

Eylül sonunda Avrupa’da

2011 Eylül sonundan itibaren Avrupa’da hazır olacak Sony Tablet S, 23.8cm’lik (9.4”) dokunmatik ekranda zengin medya eğlencesi sunmak üzere uygun hale getirildi. İçindeki güçlü NVIDIA® Tegra™ 2 mobil işlemci ile Sony Tablet S, büyük ve yüksek çözünürlüklü bir ekranda web ile birlikte sevdiğiniz içeriklerin ve uygulamaların keyfini çıkarmanıza izin veriyor. 600 gr’ın altındaki ağırlığı (W-Fi sürümü) ile eşsiz asimetrik tasarımı saatlerce rahat bir şekilde kullanım sağlıyor. Tablet S’nin bir de Wi-Fi/3G sürümü bulunuyor. Bu model de, Kasım 2011 itibariyle hazır olacak.

Android tabanlı Sony ürün ailesi büyüyor

Sony Tablet ile mobil tüketici deneyiminde pazarlama ve satış stratejisi de dahil olmak üzere her açıdan yepyeni bir çığır açtıklarını ve Android tabanlı Sony cihazları portföylerinin her geçen gün daha da genişlediğini vurgulayan Sony Eurasia A.Ş. Pazarlama Direktörü Richard de Barbanson “Sony Internet TV, önümüzdeki dönem satışa sunulacak Walkman ve Xperia Arc akıllı telefon derken şimdi de Sony Tablet ile Android tabanlı Sony ürünleri ailemizi genişletmiş bulunuyoruz. Dünya çapında yürütülen araştırmalar da gösteriyor ki, Android OS sistemi hızla büyüyor ve bu sistem 2011 yılında akıllı telefonların lider sistemi. Her ay ekstra 20 bin adet yeni Android uygulamasının yayınlanması bekleniyor. Mart 2011 tarihli tablet alıcıları araştırmasına göre tablet yüzde 66 oranla en çok televizyon izlerken kullanılıyor. Sony Tablet, TV ve VAIO ile tam bağlanabilirlik özelliğine sahip, bu sayede ev eğlencesi cihazlarını kontrol ediyor. Oyun sektörünün PlayStation markası ve yüzde 86 pazar payıyla en güçlü şirketi Sony olarak, Sony Tablet ile bu alanda da tüketicilerimize en iyi deneyimi sunmak için hazırız.”  

1 Ekim’de Türkiye’de! Peki “ilk kimin olacak?”

Sony Eurasia A.Ş., Sony S Tablet’in Türkiye’de piyasaya çıkışını, Facebook üzerinden yürütülecek çok özel bir bilgi yarışması ile kutluyor. facebook.com/SonyTR sayfası altında düzenlen yarışma, 12 Eylül’de başladı ve 2 Ekim’e kadar devam ediyor. “İlk Sony Tablet kimin olacak?” yarışması toplamda üç hafta sürüyor ve her hafta bir kişi Sony Tablet S kazanıyor. İlk haftanın kazananı belli oldu ve yarışma iki hafta daha sürecek. Kazanmak için tek şart ise yarışma kapsamında sorulacak olan toplam 11 soruya, 4 seçenek içinden doğru cevabı, en hızlı şekilde vermek. Yarışmacılar ayrıca arkadaşlarını oyuna davet ederek de puan kazanabilecek.

Sony Tablet’i eşsiz bir Sony yapan dört temel özellik

Yaptığı sunum ile Sony Tablet’i pazarda farklılaştıran tüm detaylı özelliklerini aktaran Sony Eurasia A.Ş. VAIO ve Mobil Ürünler Grup Ürün Müdürü Levent Ertoğlu, “Sony Tablet’i, Sony Tablet yapan ve pazardaki diğer ürünlerden ayrıştıran dört temel özellik bulunuyor. İlki, sahip olduğu benzersiz tasarım, donanım ve yazılımlar. Sony Tablet S’nin ağırlık merkezi kaymış asimetrik tasarımı, uzun vadede rahat kullanım için sağlamlık ve hafiflik sağlıyor. İkincisi, hızlı ve akıcı performans. Sony’nin eşsiz Quick Touch teknolojisi sayesinde kullanıcılar kolay ve hızlı dokunmatik ekran geçişleri yapabilirken, Quick View teknolojisi sayesinde internette daha hızlı dolaşmanın keyfini çıkarıyor. Üçüncüsü, Sony Tablet’in Reader Store’un yanı sıra özel video ve müzik servisleri gibi Sony Eğlence Servisleri’ne erişime sahip olması. Ayrıca PlayStation® Sertifikalı cihazlar olduklarından, kullanıcılar kendilerini yüksek kaliteli ilk nesil PlayStation® oyunlarının içinde bulabiliyor. Dördüncüsü ise Sony Tablet’in TV’ler ve diğer cihazlarla çapraz cihaz bağlantısı özelliği. Sony Tablet, hem ev içindeki diğer cihazlar için kumanda görevi görüyor hem de multimedya içeriklerini cihazlarla paylaşabiliyor.“

En uygun şekilde tasarlanmış donanım ve yazılım

Sony Tablet S, portre veya manzara modunda uzun süre kolaylıkla tutulmasına izin veren yeni ve eşsiz bir asimetrik tasarıma sahip. Eşsiz yapısı cihazın ağırlığını avucunuzda taşımanıza olanak tanıyor. Böylece bir kitap veya dergi okurken daha hafif hissetmenizi ve daha rahat olmanızı sağlıyor. Düz bir yüzeye yerleştirildiğinde ekran hafif eğik duruyor, böylece görülebilirliği artıyor ve daha rahat yazılabiliyor. Opsiyonel aksesuar olarak bulunan özel stand, Sony Tablet S’i dijital bir fotoğraf çerçevesine veya dijital saate dönüştürüyor.

Aynı anda farklı işlemler yapılabiliyor

Sony Tablet, Sony’nin TruBlack™ teknolojisine sahip. TruBlack panel, LCD ve ekran arasında ışık kırılmasını kontrol ederek daha canlı renkler, daha koyu siyahlar ve canlı bir resim sağlıyor. Hem kapalı alanda hem de açık havada yüksek kontrastlı ekran için güneş ışığı veya floresan ışığının yansımasını ve parlamasını da azaltıyor.

Hızlı ve kesintisiz bir deneyim                                                                                            

Sony’nin eşsiz Quick View ve Quick Touch teknolojileri, son derece pratik bir kullanıcı arayüzünün yanı sıra web’de daha hızlı dolaşmaya, hızlı yanıtlar veren ve oldukça akıcı bir dokunmatik ekrana imkan tanıyor. Sanal klavyenin büyük tuşları, elinizdeki işe göre otomatik olarak ayarlanırken, ekran alanının tüm avantajını kullanıyor. Örneğin şifre girerken sayısal tuş takımı açılırken, kelimelerin otomatik olarak tamamlanması e-mail ve metin yazımlarını hızlandırıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu