Ana sayfa BT Gündem Exchange’den MerakMail’e yarı fiyatına geçin

Exchange’den MerakMail’e yarı fiyatına geçin

118
0

IceWarp Türkiye Distrübütörü AcademyTech, halen Exchange Server kullanan fakat dünyanın en önemli e-posta ve grup çalışma platformlarından IceWarp MerakMail’e geçmek isteyen kurumlara yönelik düzenlediği kampanyayı duyurdu. 30 Haziran’a kadar sürecek kampanya boyunca e-posta platformlarını Exchange Server’dan MerakMail’a taşıyan firmalar, tüm MerakMail çözümlerine yüzde 50 daha ucuza sahip olacaklar. İlk olarak 1999 yılında piyasa sürülen MerakMail Server, dünya genelinde 80 binin üzerinde sunucuda onmilyonlarca kullanıcının tarafından kullanılmakta. Sağlam yapısı ve yüksek performansı sayesinde tek bir sunucu üzerinde onbinlerece kullanıcıya hizmet verebilen MerakMail Server, sorunsuz ve kesintisiz çalışması, entegre özellikleri ve Exchange Server platformuna göre çok daha düşük ilk satın alma ve yıllık lisans maliyetleriyle her ölçekteki firma tarafından tercih ediliyor.

Hem Windows hem de Linux platformları üzerinde çalışan IceWarp Merak Mail, güvenli e-posta, entegre antivirüs ve antispam, web erişimi, Outlook ile entegre grup çalışma uygulamaları, kablosuz cihazlar ve Web takvimleri ile senkronizasyon, gerçek zamanlı mesajlaşma, PSTN gateway ile IP Telefon desteği, entegre Web sunucu ve dosya transferi gibi pek çoğu Exchange Server’da bulunmayan özelliği bünyesinde barındırıyor.

Sunduğu özellikler ile sistem yöneticilerinin hayatını kolaylaştıran MerakMail, yüksek performanslı ve kolayca ölçeklenebilir bir motora sahip. Tüm servisler için tek bir kayıt ve doğrulama yeterli oluyor. Yük dengeleme, dağıtık servisler, tek merkezden yönetim gibi özellikleri de Merak Mail’i rakiplerinden farklılaştıran diğer özellikler.

MerakMail, sahip olduğu tüm bu özellikler sayesinde dünya genelinde her ölçekteki ofis ağlarında, çoklu ofise sahip kurumlarda, internet servis sağlayıcılarda, okul ve üniversitelerde ve kamu kuruluşlarında tercih ediliyor. MerakMail’in Türkiye referansları arasında ise DorukNet (100.000+ kullanıcı), Yeditepe Üniversitesi (40.000+ kullanıcı), Anadolu Üniversitesi (300.000+ kullanıcı), Haydarpaşa Numune Hastanesi (5000+ kullanıcı) gibi kuruluşlar bulunuyor.

Exchange Sever kullanan firmaların sunucularını MerakMail platformuna taşıdıklarında hem sağlamlığı ve ölçeklenebilirliği kanıtlanmış bir sisteme geçiş yaparak işlerinin kesintisiz devam etmesini sağlayacaklarını, hem de MerakMail platformunun sunduğu pek çok özellik sayesinde çalışanların ve kurumun verimliliğinin artacağını söyleyen AcademyTech Genel Müdürü Özcan Yıldız, “Exchange Server platformunda MerakMail’e geçiş, MerakMail’in sunduğu araçlar sayesinde çok kolay ve sorunsuz şekilde yapılıyor. Kurumlar MerakMail’e geçerek e-posta sunucu platformu için her yıl ödedikleri lisans bedellerinden de ciddi oranlarda tasarruf sağlıyorlar” dedi.