Exper’den geniş ekranlı yeni Hybrid bilgisayar

Exper’in üst seviye dizüstü bilgisayar ailesine katılan, farklı ekran boyutu ile dikkat çeken yeni ürünü, raflardaki yerini aldı. En efektif kullanım ve yüksek performansı bir arada arayanlar için özel olarak tasarlanan NCL1N’de, 17.3 inç büyüklüğünde, 1920×1080 piksel Full HD ekranının yanısıra ön plana çıkan birçok özellik bir arada bulunuyor.

PARMAK İZİNE SON
Fırçalanmış estetik dış yüzü ile kullanıcıların gözünü yoran parlama etkisini azaltmak için özel olarak tasarlanan Karizma serisinin yeni Hybrid üyesi NCL1N’de kullanıcıları mutlu edecek diğer bir özellik ise bilgisayarın parmak izi tutmaması.

ENERJİ CİMRİSİ
Intel’in ikinci nesil dört çekirdekli Core i7 işlemcisinin yer aldığı ürünü rakiplerinden farklılaştıran önemli bir özelliği ise 8 GB DDR3 bellek ve 500 GB Hybrid sabit disk kullanılması. Bu özellik sayesinde programlar diskin SSD bölümüne kaydedilirken, veriler sabit disk alanında depolanıp, bilgisayarın açılma ve çalışması yüzde 50 oranında hızlanıyor. Exper Karizma NCL1N, enerji tüketimi konusunda da hayli cimri. Üründe enerji tasarrufu sağlamak amacıyla değiştirilebilir ekran kartı teknolojisi kullanan Exper AR-GE ekibi, yeni Karizma’da hem Core işlemciye bağlı olarak Intel HD 3000, hem de NVIDIA GT 540M ekran kartına yer verdi. Kullanıcılar bilgisayar üzerine konumlanan VGA butonunu kullanarak, kartlar arası geçişi de kolaylıkla yapabilecek.

KONSOL KALİTESİNDE OYUN KEYFİ
Orijinal Windows® 7 Home Premium işletim sistemiyle birlikte gelen ürün, Intel® Core™ i7-2670QM 6 MB ön belleğe sahip dört çekirdekli işlemcisi ile zorlayıcı tüm işlemleri bile hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Estetik ve yüksek performans arayan kullanıcıların yanısıra oyun tutkunlarının da gözdesi olmaya hazırlanan Karizma NCL1N, 2 GB Nvidia GT 540M yongasına sahip ekran kartı ile dizüstü bilgisayarda konsol kalitesinde oyunların rahatlıkla oynanmasını mümkün kılıyor.

ÜST SEVİYE DENEYİM VAAD EDİYOR
Exper ARGE ekibi tarafından en zorlu testlere tabi tutulan ürün, bileşen uyumu ve sağlamlık testlerinden tam puan alarak, güçlü işlemci, bellek ve grafik performansı açısından da kullanıcısına üst seviye deneyim vadediyor. Masaüstü performansında dizüstü bilgisayar arayan kullanıcılar için özel bir çözüm sunan Karizma NCL1N, THX ses sistemi ile çalışma, oyun oynama, film seyretmeyi de daha keyifli kılıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu