Exper PC’de liderliği yakaladı dizüstünde sınırları zorluyor.

Ürün gamını sürekli olarak genişleterek çocuğa, gence, anneye, babaya, eve, işyerine, okula, araca kısaca herkese ve her yere hitap eden Exper, PC pazarındaki konumunu hızla yükseltiyor. Exper basın toplantısında 12 saat pil ömrü olan Exper EQ dizüstü PC, Exper kesintisiz PC ve Exper araç navigasyon cihazı tanıtıldı.Datateknik Genel Müdürü Mehmet Yolcu Exper’de herkese uygun bir ürün olduğunun altını çizerek ““2008 yılını ve 2009’un ilk çeyreğini büyümeyle kapatan Exper, sektöre yönelik KDV indirimi teşviğini birebir tüketiciye yansıttı. Bununla yetinmeyip ilave olarak döviz kurunu da 1.49’a sabitledik ve tüketiciye ek avantaj sunduk. Güçlü ürün geliştirme birimimiz ile son dönemde yoğun olarak kişiye özel bilgisayar modelleri üzerinde çalışıyoruz. Çocuklar için BilgePisi, oyun meraklıları için Xcellerator, teknolojide trend arayanlar için Style, işyerleri için kesintisiz PC, çok seyahat eden iş insanları için EQ; araçlar için Exper navigasyon, okullar için mobil sınıf, ev ve diğer işyerleri için çok özel masaüstü ve dizüstü modelleriyle Exper artık herkesin ihtiyacını karşılıyor.” dedi.

Son dönemde Exper’in bilinirliğinin nihai kullanıcı bazında çok yükseklere taşındığını anlatan Datateknik Satış ve Pazarlama Koordinatörü Cahide Akkuzu, pazar lideri oldukları masaüstü PC’de pazar payını artırıp rakip markalarla arayı açmayı hedeflediklerini belirten Akkuzu, dizüstü PC’de ise sektörü yönlendiren önemli oyuncular arasında yer almayı hedeflediklerini açıkladı. Yılın ilk üç ayının bu hedeflere ulaşma açısından çok başarılı geçtiğini ifade eden Akkuzu, “Henüz resmi açıklanmayan ilk üç ay sonuçlarına göre, 2008 sonu itibariyle yüzde 13 olan masaüstü PC pazar payımızı yüzde 15’e, yüzde 2 olan dizüstü pazar payımızı da yüzde 7’ye çıkardığımızı tahmin ediyoruz” dedi.

EXPER’in yeni ürünleri

Exper Bilgisayar, teknolojik olarak yenilikçi ve güçlü kimliğiyle 12 saate varan pil ömrü olan, tasarım güzelliği, hafifliği, sağlamlığı, düşme ve darbeye dayanıklılığıyla dikkat çıkan yeni ürünü EQ’yu piyasaya sundu.

12 saate kadar pil ömrü olan EQ, tüketiciye kullanım alanına göre uzun ömürlü ve kesintisiz bir işlev sunuyor. Günümüzde birçok Notebook kullanıcısının ortak sorunu olan Notebook’larındaki pil ömrünün 2- 3 saat seviyelerinde olması sorunu da böylece ortadan kalkıyor.

Tüm Exper EQ kullanıcıları artık farklılıklarını ilan ederek, “Kim korkar pilin bitmesinden!” diyorlar. 12 saate varan pil ömrü olan bu notebook özellikle iş dünyasında aktif rol alan, şıklığa ve tasarıma önem verdiği kadar uzun pil ömrüne ihtiyaç duyan yöneticiler ve bol seyahat edenler için tam bir kurtarıcı

Navigasyon Cihazı

Exper’den hayatınızı kolaylaştıracak bir yenilik daha. Exper markasının kalitesini taşıyan Exper Navigasyon ile artık adres sormaya son!

Exper Navigasyon Cihazları, Exper kalitesiyle tüm teknoloji noktalarında ve Exper bayilerinde satışa sunuldu. Türkiye’nin bilgisayar üreticisi olan Exper’in navigasyon ürünleri, pazarda kullanıcılara birbirinden farklı avantajlar sunarak rakiplerinden farklılaşıyor.

Exper Navigasyon; araç hızını gösterebilme, tümleşik hoparlör ve anten ile mp3 ve video-film oynatabilme gibi özelliklere sahip. 2 yıl ücretsiz harita güncelleme avantajıyla sunulan Exper Navigasyon Cihazları; benzin istasyonu, AVM’ler, sinema salonları, eczaneler, hastaneler, ATM’ler, banka şubeleri, lokantalar gibi binlerce önemli noktanın en güncel bilgilerini içeriyor.

Elektrik kesintisine karşı Exper!

Bilgisayar kullanımında masaüstü ürünlerini tercih eden kullanıcılar için artık elektrik kesintileri sorun olmaktan çıkıyor. Exper, kullanıcıların hizmetine yeni sunduğu “Kesintisiz PC” ürünü ile bir ilke daha imza attı. Exper Kesintisiz PC, harici güç kaynağına (UPS) ihtiyaç duymadan masaüstü PC’yi ve monitörü besleyen yepyeni bir çözüm. Exper Kesintisiz PC özellikle elektrik kesintisinin yoğun olduğu bölgelerde yaşayan bilgisayar kullanıcıları için tam bir kurtarıcı. Araştırma-geliştirme çalışmaları da Exper bünyesinde gerçekleştirilen Exper Kesintisiz PC yepyeni bir bilgisayar konsepti ile tüketicilerin karşısına çıkıyor.

Exper Kesintisiz PC, masaüstü PC’yi ve monitörü elektrik kesintisinden sonra 25 dakika kadar besleyebilecek dahili bir kapasiteye sahip. Bu süre zarfında gelen uyarılarla çalışılan dosyanın kaybı da engellenmiş oluyor. Exper’in üretim gücüyle hayata geçirilen Exper Kesintisiz PC, pazarda ilk ve tek olma özelliğini de taşıyor.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu